| DayanaDya a întrebat:

am o problema cu paduchi si as vrea sa stiu cum as putea sa scap in cel mai bun mod posibil? Tin sa va spun ca am parul pana la umeri, as vrea sa stiu daca pot scapa de lindinile de pe fir l a parul meu happy : P.S: Scuzati categoria, dar e cea mai vizitatabatting eyelashes!

7 răspunsuri:
| florentina_9904 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema

| DayanaDya explică (pentru florentina_9904):

Uite, mi-a dat cineva un sfat ca sa scapi cel mai rapid de paduchi si lindini, vopseste-te, in caz ca nu ai pielea iritatawinking, amoniacul din vopsea omoara tot cica laughing!

| DayanaDya explică (pentru florentina_9904):

Mi-a dat cineva acum cateva zile un sfat, sa ma vopsesc, incearca sa vezi poate scapi happy, un sfat : daca ai pielea iritata NU APLICA findca iti face rani!

| florentina_9904 a răspuns:

Buna mai e un sampon bu la farmacie se cgeama EMULSIE anti paduchi si iti da si paptan eu am incercat doar ca trebuie sa dai mult cu piaptanul ca sa se duca

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup

| iankacobzaandreiescu a răspuns:

Adresati-va medicului, iar cea mai buna solutie, ar fi sa va spalati parul regulat!
NUstiu, nas putea sa va ajut, dati-va cu dust, sau cu otet pe par, asa am auzit ca scapi cel mai repede de el!

| DayanaDya explică (pentru iankacobzaandreiescu):

Daca m-as duce la medic. stiu sigur ca mi-ar da ceva sa iau de la farmacie si eu cum am cumparat de la farmacie sampon din acela. paranix parca laughing tot n-am scapat.