| fetitzacareiubeste a întrebat:

Intrebare in mod special pentru fete...Voi cum dati volum parului? Folositi un sampon anume sau aveti propriile metode? Eu personal am o metoda anume insa folosesc si un sampon care imi prieste minunat(Pantenne)... fundita pentru cele mai detaliate raspunsuri! Mulumesc anticipat!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sampoon si balsam wash go la mine nu se face semnul alahappy

| Kriss96 a răspuns:

Eu sunt vopsita si folosesc sampoane pentru par vopsit si reconditionare.Prin urmare nu am cum sa folosesc sampon pentru volum. Apropo de sampon, cel pentru volum poate ingreuna si ingrasa parul in timp, deci aveti grija cu el!
Eu mai nou mi-am format un reflex pentru a-mi da volum la par.In general sunt de parere ca tot aranjatul "natural" este mai sanatos pentru par.Chimicaraiele din produsele pentru par strica.Eu dupa ce il spal, il pieptan pentru ca mi se incurca, apoi il usuc cu feonul.Nu ma tine toata saptamana smecheria asta, dar este un inceput.In fiecare zi il ciufulesc, infoi si aranjez cu mana.Iar seara las capul in jos si bag peria in el ca sa nu se incurce si sa mai prinda volum.Eu il tin si legat cand sunt acasa si in general ma lupt mult pentru volum.

| MsBeatrice a răspuns:

Buna papusica! Deci eu ma spal cu samponul GARNIER ROSU frate dupa ce ma spal imi sta parul valvoi, chiar ca, cu volum si folosesc balsam de mere de la head&shoulders..Si chiar sunt bune ambele produse, mai ales produsele de la garnier sunt cele mai buna! Te ajuta si la volum dar si sa scapi de matreata. Sper ca te-am ajutat:*:*:*

| Bdtd04 a răspuns:

Si eu folosesc tot sampoane si balsamuri... sau masti de par. Eu mai folosesc si,, leacuri bebesti,, cum ar fi galbenusul cu miere (chiar da rezultate ).Si uleiul de ricin este foarte bun! sper ca ti-am dat cateva idei :*

| yuliutsa a răspuns:

Incearca samponul Dove sau Nivea...De asemenea poti incerca si leacuri babesti:miere cu galbenus de ou, bere etc:*Succes:*

| Deya1 a răspuns:

Păi clar depinde în primul rând de lungimea părului. la părul scurt volumul se obține foarte ușor, te usuci cu capul în jos și cam asta-i filosofia. ei, la părul mediu/lung, treaba stă mai cu schepsis. în primul rând trebuie să ai în vedere textura firului de păr. dar balsamul este „must have"! dacă ai părul moale și nu stă nici dacă plângi lângă el (ca al meu) o să ai puțin de furcă. metoda easy-way presupune tradiționalul tapat+fixativ, însă riști să-ți îmbolnăvești părul prin utilizarea zilnică a acestei metode. cea mai „de Doamne-ajută" metodă, pe care o folosesc și eu, este următoarea (în ordinea scrierii): șampon+balsam+mască de întreținere (vezi Gliss - un borcan negru cu scris auriu) după care îți usuci podoaba cu capul în jos, după care pe părul uscat aplici spuma de la Gliss pentru coafare rapidă pe păr uscat (nu lasă aspectul spumei fixativ și chiar îi dă un aspect îngrijit) și după aplicare îl „ciufulești" ăuțin, îl zvânți așa cu mâinile, apoi îi așezi capetele ușor cu un pieptăn pentru tapat. Huh. greu o fo! Sper că te-am lămurit! big grin

| alinab12 a răspuns:

Buna :*
As vrea sa te ajut dar eu nu prea am probleme de genu` adica la mine parul e prea voluminos laughing love struck
Oricum stiu pe cineva care foloseste Wash&Go si foloseste... sau Dove happy
Oricum depinde si de par ♥