| Criss003 a întrebat:

Intrebare pentru fete:
As vrea sa stiu si eu ce ruj sa folosesc (culoare, buze medii), machiaj (culoare, ochii verzi-albastrui mai mult verzi, si cateodata albastri si sa iasa mult in evidenta) si am parul saten intre inchis si deschis. :dd
Dau fundoi!; x

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca mov si buze roz asta folosesc si eu! fundoi?

| Criss003 explică (pentru anonim_4396):

Mai astept raspunsuri. big grin

| SofiaAndreea a răspuns:

Pai pentru machiaj de seara trebuie asa:
fard de nuanta cat mai inchisa adica sa dea impresia ca esti bronzata, folosesti un creion de ochi negru si incerci sa folosesti un machiaj negru, dar ai grija sa faci si o codita, iar pentru buze foloseste un glos cat mai deschis posibil!
Pentru machiaj de zi folosesti pentru ochi culori cat mai deschise dar fardul sa nu fie prea mult, iar buzele sa fie date cu un glos ceva in gen de roz, nu rosu!
FUNDA?

| SofiaAndreea a răspuns:

Pai pentru machiaj de seara trebuie asa:
fard de nuanta cat mai inchisa adica sa dea impresia ca esti bronzata, folosesti un creion de ochi negru si incerci sa folosesti un machiaj negru, dar ai grija sa faci si o codita, iar pentru buze foloseste un glos cat mai deschis posibil!
Pentru machiaj de zi folosesti pentru ochi culori cat mai deschise dar fardul sa nu fie prea mult, iar buzele sa fie date cu un glos ceva in gen de roz, nu rosu!
FUNDA?

| RazvanCTC a răspuns:

Fi naturala.din punctu meu de vedere iesi mai in evidenta happy daca o sa te placa cineva o sa te placa pentru ce esti.nu machiaju te face frumoasa happy ci sufletul tau

| Criss003 explică (pentru RazvanCTC):

Am pus intrebarea pentru ca la o petrecere ceva, orice fata se machiaza putin. :dd De obicei folosesc doar putin fond de ten, rimel si un gloss.

| RazvanCTC a răspuns (pentru Criss003):

Pun pariu ca esti mult mai frumoasa fara machiaj happye doar parerea mea big grin si daca o fata se machiaza trebuie sa o faci si tu? Fi naturala ca asa e frumos happy nu zic sa nu ai grija de tine da nah