| AngelFailed a întrebat:

Ma puteti ajuta cu o dieta sau ceva pentru a putea slabi mai repede si mai usor? Dau funda. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| SimoFralala a răspuns:

Heii! Sa incepem cu ce nu trebuie sa faci :
- Nu te infometa : sa nu mananci mai nimic e una dintre cele mai mari greseli ale unui regim. Te va pandi efectul acela de mancat dupa primul colt, plus ca iti vei devitaminiza si demineraliza organismul
- Nu te lua dupa altii : nu incerca un regim nou, asa, dupa ureche.
- Nu dispera : stresul inmulteste kg.

Multe dintre noi alegem sa nu mancam dimineata. Daca te gandesti cumva ca mai scapi de cateva calorii sarind peste micul dejun. e WRONG! Studiile arata ca persoanele care mananca in general dimineata nu simt nevoia sa rontaie diverse pana la ora pranzului. Nu dureaza decat 10 min dimineata sa iti pregatesti un bol de cereala integrale cu lapte.
La pranz poti incerca sa mananci cate putin din toate.
Iar seara incearca sa nu mananci la ore tarzi. Mesele negre umfla kg! Un stil haotic de a manca poate fi un real inamic in lupta cu kg. Nutritionistii spun ca ideal ar fi sa existe distanta de 5 ore intre mese - mancarea se poate digera cum trebuie. Bafta!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu exista dieta! Lasa dietele!
Daca vrei sa scapi de kilograme,tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Eu am tinut: 5 mese pe zi, 3 principale si 2 gustari. Mananci din 2 in 2 ore si ultima masa e la ora 19. La gustari iti recomand iaurt la o masa, un fruct la alta masa si cereale cu lapte. Trebuie maxim 3 felii de paine pe zi. Daca vrei sa mananci cartofi, atunci fara paine pe ziua aia! Dimineata 2 oua fierte goale, iar pranzul trebuie neaparat sa contina ciorba sau supa. Daca il executi corect, acest regim te poate slabi vreo 1-2 kg. Eu am tinut la inceput o varianta mult mai grea. Dimineata doar un ou, maxim 2 felii de paine, carne fiarta la pranz... Gustarile erau aceleasi ca cele pe care ti le-am recomandat. Nu aveam voie niciun dulce, iaurtul trebuia sa fie fara zahar. Cel putin o cana de lapte pe zi... Atentie! Dupa ce vezi ca slabesti, trebuie sa continui regimul, ca sa te mentii. Eu m-am obisnuit. Bafta! PS: regimul este luat de la un endocrinolog foarte bun din BV.

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns (pentru RoboțelulAndroidDinTelefon):

1-2 kg pe saptamana. Am uitat sa precizez. happy

| TheManWhoLikesToHelp a răspuns:

Salut,hai sa ti zic cum fac eu:Evit prajelile si mancarurile fast food, dar si sucurile(in afara de cele naturale).Si, sa stii ca aproape tot ce e facut in casa nu ar trebui sa ingrase, mai sunt si cateva exceptii.De asemenea este foarte important sa mananci putin si des si nu manca nimic dupa 7 seara.Eu cam de o luna fac ce am scris mai sus+abdomene si sa stii ca se vad rezultatele. Poti incerca si tu daca vrei sper ca am fost de ajutorhappy