| Nyco4ever a întrebat:

Buna TPU maine e ziua celei mai bune prietene si nu stiu cum sa imi fac parul va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| SandraM a răspuns:

Bigudiuri clasice sau "moate". Moatele le poti face din folie de aluminiu, singură bigudiuri din folie alimentară de aluminiu. Recomand folia de calitate, nu cea mai ieftină (gen Winny şi alte asemenea) care este prea subţire şi nu poate fi manipulată bine. Din folia de aluminiu se rup bucăţi care se strâng şi se transformă într-un "băţ" flexibil pe care rulăm şuviţa de păr, ca pe un bigudiu obişnuit. Eu dau cu spumă pe şuviţa de păr (asta funcţionează pentru mine) şi dată cu spumă suviţa este mai uşor de manevrat, nu fuge părul în toate sensurile. Trebuie insa sa stai citeva ore sa se usuce parul bine inainte de a le da jos.