| Anonimus02 a întrebat:

Maine merg la un eveniment important de dimineata si vreau sa-mi albesc dintii. Ma gândeam la chestia cu bicarbonat si lamaie dar nu am lamai. Ce pot folosi in loc? Si alte trucuri de frumusețe stiti? As vrea sa fiu frumoasa dar fara machiaj pentru ca simt ca nu pot nici respira cand il port

Răspuns Câştigător
| Lina1993 a răspuns:

Nu e nevoie neaparat si de lamaie, eu ma mai spal uneori pe dinti doar cu bicarbonat si atat.
Hmm, alte trucuri ar mai fi sa te clatesti pe fata cu apa foarte rece, pentru a-ti revigora tenul si a parea mai rozaliu. Ai putea sa porti totusi niste luciu de buze si niste rimel dar in cazul in care nu vrei deloc machiaj pe fata ta, eu spun ca increderea pe care o ai in tine cand te afisezi fara machiaj, e adevarata baza a frumusetii big grin

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tocuri porti?

suntserios
| suntserios a răspuns:

De pe o zi pe alta doar un tratament la dentist te ajuta

| CuriousStuff a răspuns:

Hai sa-ti explic o chestie... Mai exact chimie de clasa a 5/6-a probabil. Lamaia e acida iar bicarbonatul e bazic, toata "magia" lor sta in calitatea asta. Atunci cand amesteci o baza cu un acid se neutralizeaza si rezulta o sare (nu cea de bucatarie). In functie de acid si de baza procesul de neutralizare poate sa fie unul puternic, in unele cazuri poate sa produca suficienta caldura incat sa te arzi rau de tot, dar nu e cazul lamaii si a bicarbonatului. Deci revenind, lamaie + bicarbonat nu face absolut nimic, in nicio afectiune...
Daca vrei sa-ti albesti dintii te duci la stomatolog, ca e 2017 si cred ca toti avem acces la unul, nu mai trebuie sa ne luam dupa leacuri babesti care au rezultate cel mult indoielnice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand recomand sa te imbraci in ce te simti tu bine,alege hainele care te avantajeaza cel mai mult si care te pun cel mai mult in valoare happy,alege unele stilate,simple dar de bun gust
Puneti niste bijuterii(cercei,bratara,inel,lantisor)discrete care sa nu iasa prea mult in evidenta asta o sa iti creeze un look simplu dar de mult bun gust! happy
Daca nu suporti machiajul incarcat si nici tencuiala aia pe fată facuta de fondul de ten as recomanda sa iti piaptani sprancenele cu un piaptan special de sprancene si sa le pui in evidenta folosind pe ele putin kit de sprancene, iar daca vrei sa iti pui si mai mult ochii in valoare si evidenta foloseste putin tus de ochi, dar foloseste putin astfel incat sa se vada discret ca l-ai folosit.
Spala-ti parul cu o seara inainte astfel incat a doua zi sa aiba volum iar a doua zi cand pleci la eveniment foloseste o coafura lejera, o coada de cal sau il lasi tot parul liber si iti prinzi doua suvite la spate.
Bafta si sper ca te-am ajutat! happySucces, la eveniment.

| Anonimus02 explică (pentru anonim_4396):

Mersi. La cate sfaturi bine mi-ai dat chiar imi doresc sa iti dau funda dar din pacate întrebarea este despre albirea dinților. Dar o sa iau in considerare sfaturile tale

| Bogdan027 a răspuns:

Uite eu ti-as putea spune un,, truc,, dar nu stiu daca ti-ar place, acela fiind sa te spele pe dinti cu sare.