| Manfred a întrebat:

Am 15 ani si as vrea sa-mi albesc dinti(fara doctor sau tratamente, ci acasa). Apropo, port aparat dentar, dar nu mi-l pun prea des.Am citit ca merge cu sare cu bicarbonat de sodiu si coaja de lamaie parca.Imi pot strica dintii daca aplic sare si fac faza cu lamaia odata la 3-4 zile? Si trebuia sa fac asta periodic sau e permanent?

Răspuns Câştigător
| Annie a răspuns:

Ce ai citit tu ca merge nu face bine dintilor stica smalutul dintilor si in loc sa ti faci albi si frumosi pe o perioada indelungata o sai ai albi pentru cateva zile si dupa se vor face galbeni deci in concluzie iti scrici dinti pentru ca acidul pe care il are lamaia in contact cu bicarbonatul... nu e o combinatie buna....Mai bine te speli pe dinti de mai multe ori decat sa risti sa ti scrici de tot, adica de cate ori mananci ceva sau te duci la toaleta te poti spala si pe dinti. Poti sa incerci pastele de dinti care au aparut acum gen Signal white now sau Colgate-ul acela nou, dat nu stiu cat de bine albesc dinti.

4 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Lacalut Aktiv, cea mai buna pasta de dinti, se gaseste doar in farmacii! Succesuri!

| Doublekillll a răspuns:

Nu trebuie sa faci exces,nu e graba mare, cu bicarbonat o data pe saptamana, da si merge si cu sare dar mai bine sa nu o folosesti nu cred ca ai rezista si cu coaja de lamaie sau de portocala, iar apoi spala-te regulat in fiecare zi cu pasta de dinti

| LovelySweeGirl a răspuns:

Salut! Eu am vazut pe you tube la Michelle Phan in video clipul kissable lips DIY ca a pus sugar(zahar), honey(miere)si vaseline...dar nu stiu sigur ce fel de vaseline te poti uita la clip :michelle phan kissable lips DIY

| Ştrumf_3960 a răspuns:

E buna si reteta ta, dar poti sa iti cumperi colgate max white one. Il am eu si este exceptional. Funda?