| Stephaniee a întrebat:

mi-am achizitionat aparat de ceara dinacela care incalzeste ceara, eu de obicei foloseam big-ul iar cand am inceput sa ma epilez pe picioare corect,cum trebuia, nu imi smulgea firele de par. De ce? Dau funda

2 răspunsuri:
| ioanaKevlar a răspuns:

Trebuie sa aplici ceara in sensul de crestere al parului (de exemplu: de la genunchi spre glezna) si dupa ce aplici hartia apesi putin pe ea, de cateva ori, ca sa se prinda bine, apoi tragi de ea in sensul invers de crestere al parului (adica de la glezna spre genunchi). E foarte important fiecare pas.

| glittereatsme a răspuns:

Probabil nu iti erau porii suficient de deschisi. iti sugerez o baie fierbinte chiar inainte sa epilare. Oricum aparatul iti va rupe cateva fire, dar nesemnificativ