| 1112 a întrebat:

momentan sunt vopsita roscat mai inchis. si parul meu naturat e saten. si ma vopsesc o data la luna, dar cand ma vopsesc, culoare de la radacina parului e mai deschisa decat parul care e vopsit si se vede urat. am auzit ca inainte sa ma vopsesc sa-mi dau intai la radacini si sa las un sfert de ora, sa ma spal, si dupa sa ma vopsesc tot. e bine? sau dati.mi un sfat sa fie culoarea uniforma.

va rog. multumesc :*. [ funda ]

2 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

O data pe luna te vopsesti?
Nu e deloc bine, o sa albesti preventiv, si atunci nu o sa ti se mai para deloc frumos parul tau.

| denna_6865 a răspuns:

Nu trebuie niciodata sa te vopsesti pe fiecare luna.Parul trebuie vopsit maxim de 2 ori pe an sau de preferat 3.
Cand o sa te mai vopsesti nu mai sta doar 15 de ora cu vopseaua in cap pentru ca parul tau nu este pentru prima oara vopsit.stai cel putin jumate de ora, cel mult se sta 45 de minute dar tu ai o problema cu parul.parerea mea este sa nu te mai vopsesti.lasa culoarea sa se duca singura din cap asta fiind un interval de 3-4 luni. dupa aceea poti sa te vopsesti te duci la coafor te tunzi si voila.
Renunta la atata vopsea @reek54 are dreptate.la o anumita varsta o sa ajungi fara pic de par in cap.