| AnemonaP a întrebat:

Buna,culoarea mea naturala este saten inchis.Am vrut sa revin la aceasta culoare,intre timp am fost vopsita ciocolatiu. Am fost sa-mi cumpar vopsea,nu am ales-o singura,mi-a recomandat-o cea de acolo,chiar culoarea parului meu natural,i-am si aratat la radacini. M-am vopsit,insa mi-a iesit un brunet. Este foarte foarte inchis si nu ma prinde bine deloc,m-as duce la salon sa ma vopsesc, insa parul meu este destul de ars.Ce as putea face sa se mai deschida? Funda+vot

1 răspuns:
| frostxtq a răspuns:

Buna, am citit postul tau si doresc sa iti spun ca situatia mea este asemanatoase cu a ta. Culoarea mea naturala este saten inchis, l-am vopsit brunet, pe urma am fost la salon pentru decolorare. Am incercat o culoare mai indrazneata care nu a iesit cum imi doream, motiv pentru care am cumparat o vopsea sa ma fac acasa - ciocolatiu inchis. Nu a iesit deloc asa cum arata pe cutie. Rezultatul a fost un par brunet de toata frumusetea. Am fost foarte dezamagita si m-am informat foarte mult ca sa schimb acest lucru. In vopseaua de culoare saten, saten inchis, ciocolatiu, fabricantii adauga pigmenti de culoare neagra, de aceea la vopsire, in loc de saten iese negru.

Daca mergi la salon pentru a te vopsi, o sa te sfatuiasca sa il decolorezi pentru a putea obtine o culoare mai deschisa, prin urmare, iti vei distruge destul de tare parul, mai ales daca este deja destul de ars. In plus, daca il vopsesti dupa colorare, vei avea nevoie de foarte multe tratamente ca sa-si revina si sa fie din nou sanatos. Eu mi-am comandat o vopsea de pe internet care promite sa scoata culoarea din par si nu afecteaza parul, nu il distruge si poti sa-l vopsesti chiar in aceeasi zi. Am citit comentarii, am vazut poze si pareri de la fete care au folosit aceasta vopsea si are rezultate foarte bune. Iti las aici site-ul de unde am comandat in cazul in care doresti sa incerci si tu.

http://www.colourb4.ro/

Exista de asemenea tratamente naturiste pentru a-ti deschide nuanta parului, insa dureaza destul de mult timp, e nevoie de multa rabdare si multe masti de par ca sa ajungi la rezultatul dorit. Sper ca ti-am fost de folos! :)