| AnemonaP a întrebat:

Buna,culoarea mea naturala este saten inchis.Am vrut sa revin la aceasta culoare,intre timp am fost vopsita ciocolatiu. Am fost sa-mi cumpar vopsea,nu am ales-o singura,mi-a recomandat-o cea de acolo,chiar culoarea parului meu natural,i-am si aratat la radacini. M-am vopsit,insa mi-a iesit un brunet. Este foarte foarte inchis si nu ma prinde bine deloc, m-as duce la salon sa ma vopsesc, insa parul meu este destul de ars.Ce as putea face sa se mai deschida? Funda+vot

1 răspuns:
| Firefly20 a răspuns:

In primul rand, renunta la vopsit, solutiile alea doar strica parul, il ard. Eu iti recomand sa iti lasi parul sa creasca pana ce revine la culoarea normala. Insa pana atunci, poti folosi un sampon nuantator, trece dupa 5-6 spalari si nu arde parul asa tare.