| GeorgikaGigi a întrebat:

TPU... Nu imi dau seama ce culoare am la ochi... Pe langa pupila e un strat subtire de caprui, apoi inca un strat mai gros de verde, apoi inca un stat subtire de albastru... Iar cand ma intreaba cineva ce culoare am la ochi nu stiu ce sa zic... Iar daca zic toate astea 3 culori intreaba: cum adica?
Vreau nişte site-uri unde sunt detaliate culori ale ochilor...

5 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Ai noroc. Daca te intreaba o tipa ce culoare au ochii tai tu poti sa o intrebi inapoi "dar tu ce culoare preferi sa aiba ochii unui baiat?" ea iti zice culoarea si tu zici "Exact [culoarea aia] sunt ochii mei." Si nu o sa minti daca faci asta. happy

Sau cand te intreaba cineva poti sa le explici exact cum ne-ai explicat noua mai sus. Si o sa inteleaga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey,

Caprui verzui albastruilaughing)

Ceee? asa sunt ochii tai, ai mei sunt verzi maslinii dar par caprui mai degraba la lumina soarelui sunt galbenistraight face

Hmm... oare eu ce culoare am?laughing)

Ochii tai sunt foarte specialihappy vorbind la modul cel mai serios. Culoarea cea mai pronuntata este de fapt culoarea reala a ochiilor tai, priveste-i din departare, fa-ti un selfie pe luminabig grin singurele moduri prin care iti vei putea da seamahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hazel cred ca-i ai.
https://www.pinterest.com/pin/254031235210941356/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau o poza.laughing

| GeorgikaGigi explică:

Marea majoritate imi spun ca sunt verzi ochii mei, dar altii ca sunt caprui, iar altii ca sunt albastrii... Oricum marea majoritate spun ca sunt verzi... Depinde si de starea de spirit personal...