| Georgiana0216 a întrebat:

Nu stiu daca am nimerit categoria, dar am si eu o intrebare sau mai bine zis am nevoie de niste recomandari. Cu ce solutie pot dezinfecta masina de tuns?
Am gasit pe net mai multe spay-uri, dar marea majoritate ajuta la curatarea, lubrifierea sau racirea masinii de tuns. Pe mine m-ar interesa sa o dezinfectez intre 2 tunsori.

P.S. Alcoolul sanitar ar fi o solutie, dar mi-e teama sa nu atace lamele masinii sau alte componente happy

FUNDA happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai aici o gama variata de alegere: https://accesoriifrizerie.ro/categorie-produs/diverse-accesorii/ulei/

8 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Alcool, doar ștergi cu alcool și NU torni peste mașina de tuns și nu ajunge mai în interior.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa pui spirt pe o carpisoara si sa cureti happy Parerea mea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spray dezinfectant CLIPPERCIDE – pentru masinile de tuns
https://accesoriifrizerie.ro/......e-de-tuns/

| Georgiana0216 explică (pentru anonim_4396):

Pe acesta l-am vazut si eu, doar ca la descriere nu spune nimic de dezinfectare happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Georgiana0216):

Lamelele se curăță, mașina de tuns se ține deasupra chiuvetei și se pulverizeazș cel puțin 5 secunde de Clippericide

| Georgiana0216 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc! Am gasit ceva pe site-ul recomandat. Multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Georgiana0216):

Cu placere, ma bucur ca te-am putut ajuta! Multumesc pentru fundita

| Georgiana0216 explică (pentru anonim_4396):

Si eu iti multumesc! Cu mult drag!