| Anonymus52 a întrebat:

Buna TpU. Parul meu are destul de mult volum, este cam lung si se îngrașă foarte repede. Iar după ce îl spăl, stă drept doar de la rădăcină până aproape de vârfuri, unde stă creț.
Am câteva întrebări la care sper ca ma puteti ajută. Am uitat sa spun ca sunt fata dar cred ca e clar.

1) Aș putea să mai scap din volum?

2) Cum aș putea să îl fac să stea drept si la vârfuri? (Fără placă)

3)Dacă l-aș tunde scurt până la umeri, mi-ar sta bine? Aș putea să îl prind în coadă dacă e așa?

4) Cum mi-aș putea face un coc fără burete? Am incercat de "n" ori si niciodata n-am reușit, dar cred ca problema este densitatea părului meu. laughing))) Sper ca ma puteti ajută

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

1. Încearcă să schimbi șamponul.
2. Dacă nu ai un păr drept e normal să folosești placa. Nu ești singura, am prietene care folosesc placa de păr foarte des.
3. Nu am de unde să știu cum ți-ar sta dacă te tunzi scurt. Asta depinde de fizionomia feței tale.
4. Nu e chiar atât de complicat să îți faci coc fără burete.
https://youtu.be/BShCjxx9uAo