| maryAany a întrebat:

Pasta de dinti este bune pentru combaterea cosurilor?

Răspuns Câştigător
| Awesome a răspuns:

Răspunsul este da, tratamentul cos pasta de dinti pot lucra cu siguranta pentru unii oameni. După cum veţi vedea din explicaţia de mai jos, pastă de dinţi conţine anumite substanţe chimice care vor ajuta pielea lupta împotriva acneei si a cosurilor.

Aceasta nu înseamnă că tratamentele pasta de dinti cos va lucra pentru toată lumea ca acneea si cosurile pot fi cauzate de diverse lucruri, cum ar fi nivelul de toxine, deshidratare, igienă necorespunzătoare şi chiar genetica. Cu toate acestea, având în vedere ieftine preţ de pastă de dinţi, un tratament cos pasta de dinti este cu siguranta merita incercat.
Cum actioneaza pasta de dinti?

Pasta de dinti contine multe produse chimice care vor ajuta la lupta impotriva acneei si a cosurilor. Mai întâi de toate, ele conţin o pirofosfat de sodiu chimic numit. Utilizarea preconizată a acestei substanţe chimice este de a elimina excesul de calciu din saliva din gura. Acest lucru poate fi totuşi folosit pe piele, precum excesul de calciu din piele poate duce la acnee construi.

În al doilea rând, pastă de dinţi conţine, de asemenea, siliciu. Este un fapt bine cunoscut că siliciul ajuta impotriva inflamatiei. Aşa că, atunci când cineva se aplică de siliciu pe pielea lor afectate cos, va ajuta lupta împotriva bacteriilor care cauzează comedon şi va contribui, de asemenea, în procesul de vindecare a pielii deteriorate.

În sfârşit, pastă de dinţi conţine bicarbonat de sodiu, care va ajuta la reducerea oiliness a pielii. Tenul gras este un mediu bun pentru dezvoltarea de acnee şi bicarbonat de sodiu în pasta de dinţi va ajuta la reducerea acnee sau problema comedon de a face pielea mai puţin gras.

Cum se utilizează o soluţie cos pasta de dinti sau pasta de dinti tratament comedon?

1. Mai întâi de toate, doriţi să selectaţi dreptul de pastă de dinţi. Du-te pentru tipul clasic ca gel ca pastele de dinti nu funcţionează foarte bine ca soluţii de acnee.
2. Apoi, va trebui să vă asiguraţi că tratamentul comedon pasta de dinti nu va provoca o reacţie alergică la pielea ta.
3. DAB o pasta de dinti pic pe gat sau pe spate si lasa-l pana se usuca. Dacă nu vedeţi o erupţie pe piele, îl puteţi aplica pe fata ta.
4. Aplicaţi-o direct pe cosuri sau acnee. Nu-l strat şi se aplică doar suficient pentru a acoperi uşor zona afectată.
5. Puteţi lăsa, fie-l să se usuce sau lăsaţi-l pe peste noapte. Cateva zile de această aplicaţie vă va ajuta să elimine cos sau acnee sau cel puţin să o reducă.

În concluzie, un tratament cos pasta de dinti poate fi un tratament cu adevărat eficiente şi ieftine pentru acnee si probleme cos.

2 răspunsuri:
| selysol a răspuns:

Da este foarte buna poti sa aplici pe cos, dupa care il acoperi cu un plasture. il lasi toate noaptea. si dimineata vei vedea rezultatulwinking

| ƜнιтɛƆнσcσℓαтɛ a răspuns:

Nu este buna.