| Tokha a întrebat:

Pasta de dinti se poate folosi si la spargerea cosurilor? Am auzit ca este dureros.Cu cremele pentru indepartarea cosurilor sunt pentru.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala este Zineryt! Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Ti-l recomand cu cea mai mare incredere! Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutat sa alegi unul cat mai bun. De folosirea pastei de dinti pentru acnee, nu stiu nimic. Mai bine nu te prosti, iti pot ramane si semne/urme pe viata. Succes!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@D0uce, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere!winking

| mgtow a răspuns:

Nu e recomandabil asa ceva mai ales fiecare produs are valoarea lui

| papushik_2619 a răspuns:

Chestia cu pasta de dinti e un mit. pot sa-ti pui cate pasta vrei si tot no sa-ti treaca. Cel mai bine e sa folosesti o crema ce se aplica direct pe cos. le poti gasi in orice farmaci.
Sper ca te-am ajutatwinking

| Micheille a răspuns:

Pasta de (dinti) ce intelegi prin dinti? cosuri? pasta de cosuri si in acelasi timp de dinti.hai las-o balta.de unde ai auzit mitul acesta?