| SpectralSong a întrebat:

Buna TPU:* pentru fete intrebarea asta:*happy Am avut parul mai injos de sani. si m-am tuns pana aproape de umeri(un nou look) si daca o sa mi-l dau cu placa. nu in fiecare zi, o sa mi se roada varfurile si nu o sa-mi mai creasca?:-s.

Răspuns Câştigător
| dip3dip a răspuns:

Am folosit mult placa, in insa, parul meu a avut de suferit de pe urma coafarii constante cu aparatul de intins si ii recomand, sa nu folosesti placa pentru par zilnic deoarece risti sa-ti arzi la propriul parul. Temperaturile ridicate afecteaza firul de par si ii slabesc rezistenta. Pentru ca vara se apropie cu pasi repezi, ar trebui sa renunti pentru o vreme la placa mai ales ca expunerea parului la soare si transpiratia il usuca si mai tare.In in afara de asta, parul iti va creste foarte greu din cauza placii!

2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Daca folosesti moderat atunci nu va afecta firele de par.

| GEEK a răspuns:

Hallu.; 3

Se poate ca placa de păr să îţi ardă părul, pentru a nu îl arde eu folosesc o ceară de păr specială pentru placă. happy

Biie.; 3