| LastNight1324235436 a întrebat:

Acum un an aveam parul lung. Cu muult peste umeri. Foloseam placa aproape in fiecare zi si mi s-a degradat rau,ajungand sa fie pana mai jos putin de umeri fara sa ma tund, apoi mi-am mai taiat odata varfurile. Ce tratament mi-ati recomanda? Ar trebuii sa il tund?

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Daca este despicat sau ars, trebuie tuns. Normal parul trebuie luat din varfuri o data la 3-4 luni.
Eu folosesc o masca de regenerale care mie imi prieste foarte mult. Masca este formata din : un galbenus de ou, un pic de miere de albine, ulei de ricin ( cam o lingura), ulei de masline ( tot o lingura), catvea picaturi de vitamina a. Uleiul de masline si cel de ricin trebuie incalzit un pic apoi se amesteca cu celelate ingrediente, masca o aplici pe par, lasi sa actioneze in jur de 1 ora si apoi te speli normal pe par dar sa insisti pentru a curata bine uleiul, apoi aplici un balsam.
Masca se foloseste de 1-2 ori pe luna.

| EmAkuma a răspuns:

Nu mai folosi placa rolling on the floor. Sau foloseste o ceara speciala pentru par (sper ca nu ai fost atat de inconstienta incat sa foloseste doar placa rolling on the floor)) ). Parul se regenereaza, deci nu te agitawinking.

| LastNight1324235436 explică (pentru EmAkuma):

nu mai folosesc placa deloc de 7-8 luni