| deny11397 a întrebat:

pentru prima data am mers la un salon de infrumusetare pentru a-mi da o forma sprancenelor. as vrea sa va intreb daca ma pensez in continuare acasa, pot sa tai acele fire de la inceput cu o foarfecuta? presupun ca e o diferenta intre ustensilele lor de la salon si cele de acasa. daca nu, spuneti'mi si de ce big grin

va multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Poti folosi foarfecuta fara probleme. Inainte de a o folosi periaza-ti spranceana in sus, spre frunte, cu o periuta de sprancene (daca nu ai poti folosi o periuta de dinti).

3 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

Nu neaparat nu trebuie sa filozof ca sa iti tunzi spancenele este foarte usor u trebuie decat sa iti intreti foarma data la salon incerca sa le tunzi in asa fel sa fie egale firele adica sa nu ai un fir mai mic mai mare

| ButterflyEffect a răspuns:

Nu este rau daca folosesti foarfecuta doar ca parul creste mai repede si la o zi maxim doua tot trebuie sa o folosesti, prin urmare te-as sfatui sa folosesti penseta. Te vei obinui cu "durerea", nu e chiar insuportabila. Ai mare grija sa te pensezi doar unde trebuie.Nu ai vrea sa ramai fara spranceana sau una mai scurta decat cealalta.Din moment ce ai fost la salon, penseaza doar firele ce sunt "noi". Succes!

| me1234_7666 a răspuns:

Da poti ...depinde doar de tine sa nu te cioparcesti sa nuc umva sa faci o greseala dar poti sa-ti tai si tu daca mergi frumos pe forma sparancenelor happy