| dyanna a întrebat:

am si eu o intrebare. m-am pensat pentru prima data si am ales sa o fac la un salon ca sa nu-mi distrug sprancenele (neavand experienta) si as vrea sa ma ajutati spunandu-mi la ce intervale de timp sa ma pensez in continuare? va multumescwinking:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Urmareste si tu cand incep sa iti creasca alte fire. Eu ma pensez cam la 3 saptamani, fiindca imi creste greu. Vezi ce ritm are parul tau.

8 răspunsuri:
| yadora a răspuns:

Depeinde cat vrei sa fi de frumoasa ....si nu de "stufoasa"

pupimik
| pupimik a răspuns:

La pensat la salon ma duc odata la 3 saptamani... dar firele ce cresc aiurea mi le pensez singura... avand grija sa nu ma bag in forma sprancenelor

| Beatrice_6624 a răspuns:

Pai te pensezi urmarind in oglinda dar, mai bine mergi la un salon de tatuaj si ti fc ca lumea urmand apoi sa scoti daca vrei cu laser firele ramase la spanceana.

| Paula a răspuns:

Depinde de fiecare cum creste parul. oricum poate fi posibil ca sa nu mai trebuiasca neaparat... totul depinde de fiecare persoana happy

| yoanna73 a răspuns:

2---3 SAPTAMANI.

| happynela a răspuns:

Depinde de la om la om...la uni la cateva zile cand observi ca incepe iar sa creasca...la alti dureaza ceva mai mult

| alecs_5368 a răspuns:

Nu are rost sa te duci la salon de fiecare data cand iti creste un fir de par, e de ajuns k ai fost o data pentru a-ti da forma... dar nu cred ca e bine sa t pensezi cum vezi k ti-a crescut un fir, dupa mine penseaza-te atunci cand deja firele "rebele" sunt vizibile... te pupa alex:-p:-p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Este în funcție de cum crește firul de păr.
Ca orientare undeva la 2-3 săptămâni.
Sprâncene frumoase și îngrijite.
Pa, pa.