| BeautifulAngelOana a întrebat:

Buna,TPU! Recent mi-am facut ochelari pentru corectie,dar ma simt ca o ciudata! Chiar daca toata lumea (baieti+fete) imi spun ca imi sta foarte bine si ca is mai dulce si mai sexy cu ei,eu tot ca o ciudata ma simt! Daca se uita cineva pe strada la mine,am impresia ca vrea sa faca misto de mine! Nu tot timpul ii port, dar ma simt aiurea!
~Cum pot scapa de starea asta? ~
~Ce parere aveti despre fetele cu ochelari?~
Multumesc! :*

5 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Si eu port ochelari si nu m-am simtit niciodata o ciudata. e ceva normal si uneori ochelarii daca sunt alesi cu bun gust sunt precum un accesoriu vestimentar f bun.

poti folosi lentile de contact.

| StefaniaM a răspuns:

O sa scapi cu timpul de starea asts happy
Fetele cu ochelari sunt dragute, pentru ca si eu port [si trebuie sa ma iubesc, nu? laughing]

| BeautifulAngelOana explică:

Si am si un gand, gen: Niciodata nu voi mai putea avea un prieten pentru ca am ochelari! Vedeti si voi baietii nu se uita ce suflet au fetele, doar la fizic si chiar daca toata lumea zice ca sunt mai sexy si mai frumoasa eu ma consider urata!

| beatricegolban a răspuns:

Mda... te inteleg...La noi in clasa e o fata cu ochelari care arata super misto si e ff sexy!+ Nu te simti aiurea! e NORMALA situatia asta! Cu timpul o sa te obisnuiesti! happy happy happy

| mOonyX99 a răspuns:

Pai asa e intodeauna cu ceva nou...si eu am patit asa cand mi-am facut breton! laughing nu-ti fa griji in privinta senzatiei, la un moment sat o sa faca parte din tine si o sa iti fie greu sa renunti la ei si...ai incredere in prietenii tai daca ei iti spun asta si oricum, stiu multe fete cu ochelari dragute