| Hotmama12 a întrebat:

Pentru baieti: Ce parere aveti despre fetele care fac primul pas? Adica stiu, ca multa lume spune ca baietii ar trebui sa faca primul pas, dar in vremurile de acum, spun ca n-ar fi o problema sa faca si fetele acelasi lucru (desigur ca toata lumea ma ia la misto cand le spun despre acest subiect).

Răspuns Câştigător
| Picasso a răspuns:

Hmm, inseamna ca stiu ce vor! Atunci sunte-ti sigure pe voi, si atunci e "intensitatea " placerii mai mare smugsmug, intelegi tu! Mai bine asa decat ca taranul de langa tine zis Iubit, sa iti ceara sa faci dragoste cu el! In primul rand nu se numeste dragosate, ci sex, in al doilea rand, hmm e nasol, el doar o baga se descarca si gata, pentru el nu stie preludiu si etc!
Eu cred ca va convine mai mult, ca inceputul sa inceapa cu vorbe dulci atingeri, atingeri reciproce, apoi smug, asta cred ca se numeste dragoste, am mai uitat ceva big grin ingredientul iubire laughing ahh ce spart sunt replici laughing)! Mai pe scurt, cred ca atunci e cand vrei tu sa fie deasupra ta, sa fie al tau, sa il simti al tau bla-bla-bla! Ca toot am inceput cu sewxul, dragostea.,, cam la asta se rezuma big grin. Si acum la sfarsit am sa incep cu deznodamantul : Momentul in care el facand primul pas, si sarutandu`te! Noi, baietii astia cavalerii :devil), de obicei facem asta fara intentii, ci suntem nerabdatori sa sarutam fata de alaturi laughing, nu dam asa mare importanta, insa am putea face si asta, sa ne jucam cu "intaratatul", in sensul sa va fierbem un pic, cred ca ar ridica tensiunea, si de aici voi o sa fiti obligate sa vreti sa fiti sarutate de`a binelea, o sa vrei sa urce sarutul de pe gat, obraz, coltul buzelor, la sarutul magic! Cam asta e cu primul pass! Parerea mea! E naspa big hug

9 răspunsuri:
| AndreyG a răspuns:

Uite un raspuns simplu. nici, nici. Ori se intampla ori nu se intampla. Nu trebuie sa dai curs unei relatii daca nu este menita sa devina relatie. sa va spun de ce cred asta? Pai de exemplu. Eu placeam o singura fata. Cand eram indragostit de ea, o alta fata "se dadea" la mine. O fata pe care nu o consideram nici simpatica. Uite asa fata a incercat sa faca primul pas si s-a trezit cu un comportament plin de indiferenta din partea baiatului. Cat despre primul pas al baiatului. ca sa o zic pe scurt, fata pe care o placea nu a reactionat cum si-ar fi dorit. Deci cam asta e treaba. daca fie fata fie baiatul nu sunt siguri ca cei de care sunt atrasi simt acelasi lucru pentru ei, ar trebui sa o ia usor. Eu m-am grabit. Fata care ma placea s-a grabit. Astea au fost greselile celor doua personaje. Daca nu sunteti siguri ca sunteti placuti de persoana pe care o placeti, luati-o usor sa nu faceti aceeasi greseala. nu sariti ca haplea cu : "Te plac" -u pentru ca va poate lovi drept in fata

| Nu a răspuns:

Depinde si cum faci acel pas.

| Vali96 a răspuns:

HEi. Femeile au vrut drepturi egale, deci au si obligatii egale. 'sper ca v-ati vrins'

| neutrino a răspuns:

Cu toate ca e un avantaj si pentru baieti, mai tarziu nici unul nu lauda o astfel de fata.

| Nucreeed a răspuns:

Deci pe mine primele 2 prietene pe care le'am avut mi'au cerut prietenia laughing pentru ca eu nu puteam eram prea timidstraight face primei fete i'am spus da si pe a doua am refuzat'o nu pentru ca nu'mi placea de ea dar parca mi-am pierdut interesul imediat...cat de timid eram eustraight face ea nu mai reprezenta un CHALLANGE pentru mine si nici n'am mai bagat'o in seama daca ma crezi laughing stiu ca suna ciudat dar asa o fost

| varcolaccc a răspuns:

Inseamna ca isi dorește o relație cu acel baiat daca face ea primul pas

| FcRb1923Madalin a răspuns:

Mie mi s-a intamplat big grin
si numai o singura data smug
mie mi se pare ok, adica dc baietii intotdeauna sa faca totul?

| andreeaemilia a răspuns:

Eu am facut primul pas si uite sunt fericita si am familia mea acum. Si unii baieti sunt destul de timizi sa faca primul pas. Eu cred ca fetele care fac primul pas dau dovada de initiativa si curaj si multi baieti apreciaza asta

| CezicideRobert a răspuns:

Parerea mea este ca de foarte multe ori fata trebuie sa faca primul pas deoarece un baiat nu prea risca sa vina la o fata sa ii zica Hey te plac! deoarece ar fi luat la misto Daca esti baiat si nai dovezi ca te place fata mai bine las-o pe ea...o sa iti zica ceva daca te place si desigur si tu sa ii dai cat mai multe semne