| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Stie cineva daca crema effaclar duo este si hidratanta? Daca o folosesc impreuna cu gelul din aceeasi gama, mai am nevoie de o crema hidratanta? Nu am acnee, doar cateva coșuri care apar si dispar si am auzit multe pareri bune despre crema asta

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu, nu hidrateaza pentru ca este un tratament pentru acnee care se foloseste pe zonele cu probleme. Eu folosesc si o crema hidratanta. Alege una pentru tenul cu tendinta acneica, ori de la aceeasi firma, ori altceva.

| Ofiintă a răspuns:

Iti recomand să folosești și o cremă hidratantă, pentru că gelul de curatare este unul agresiv (usucă tenul), iar crema effaclar duo nu hidratează suficient.