| alessia24461 a întrebat:

Ce crema anti acnee sa folosesc? Nu am um ten cu foarte multe cosuri sau cu probleme grave,ce ma deranjeaza este ca imi apar mereu cateva cosuri si sunt oribile. Va rog,daca stiti o cretme,o solutie ceva pentru cosuri. Astept pareri si raspunuri, multumesc.

4 răspunsuri:
| 23DiaDia a răspuns:

Ai aceeasi problema cum a avut sora meahappy ea folosea masti naturale si chiar functioneazahappy 1. masca cu apa si sare...usuca tenul si impiedica aparitia cosurilor, amesteca apa cu sare apoi spala-te cu ea pe fata si las-o sa se usuce asa apoi clateste binehappy
2. albus de ou...crema asta am folosit-o si eu si iti face tenul extrem de luminos si fara pic de pata daca o folosesti odata la 2 zile timp de o sapltamana, 2... ia un albus de ou, bate-l pana devine spum apoi amesteca cu o lingrita de miere pune pe fata, asteapta sa se usuce si apoi clateste binehappy e genialahappy
3. zat de cafea cu uli de masline. ia zatul ramas din presoul de cafea dupa ce ai facut cafea apoi amesteca cu 2 lingurite de ulei de masline pune pe toata fata si freaca bine..masca asta iti curata tenul si in special punctele negre e intr-adevar bunahappy
sper ca te-am putut ajutahappy

| mona a răspuns:

Incearca sapunul cu sulf daca ai tenul gras

| Ironicnαme a răspuns:

Eu folosesc Clear Skin de la Avon. Este într-un amabalaj negru. Nu este foarte scumpă, dar este chiar bună. Este o mască neagră care o aplici unde ai cele mai multe coșuri. Dacă ai mai peste tot, o aplici pe toată faţa. Apoi aștepţi câteva minute, 15-20 să se usuce pe faţa ta, își va schimba culoarea într-un alb. În fine, ce rost are să îţi explic cum este folosită când tu ai nevoie de mai multe variante?! Dacă nu merge cu Clear Skin, mergi la un dermatolog sau spală-te cu apă și săpun de la DOVE. Este foarte eficient, mi-e indiferent dacă îmi apar coșuri pentru că știu că după 3-4 zile nu mai am nimic pe faţă folosind toate astea

Răspuns utilizator avertizat