| hognogicereajutor112 a întrebat:

Buna TPU stie din ce mi se face cosuri pe fata si cum sa scap de ele

Răspuns Câştigător
| nanalicious a răspuns:

O să îți spun doar cum poți scăpa de ele. Eu folosesc 2 produse:
1. Apa de trandafiri (am luat-o de pe net si miroase super)
2.Cremă de melc (miroase bine și am luat-o tot de pe net)

Utilizare: Inainte sa te culci îți aplici pe toată fața unul din acele produse!

- apa de trandafir = se ia o bucățică de vată, se udă, se stoarce bine, se pune apă de trandafiri pe ea și se aplică pe față
- crema de melc = se aplică la fel ca orice cremă

Mie mi-au trecut după aceste produse! Fundă?

6 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Coșurile apar la pubertate din cauza dereglărilor hormonale, excesului de sebumm. Din experiența mea, îți pot spune că ZINEERYTul ajută foarte mult, la mine rezultatele s-au văzut după 2-3 zile, dar am mai auzit că ar fi bun și SKINOREN, și EFACLAR DUO de la La Roche Posay. Cel mai bine ar fi să mergi la un medic dermatolog, el te poate sfătui cel mai bine.

| Miree a răspuns:

Coşurile apar la pubertate şi după ce treci de acest prag, ai să vezi că nu vor mai apărea. Sunt diferite creme care te pot ajuta să scapi de ele.

| LoveYou7784 a răspuns:

Pai cosurile din cate stiu eu apar pur si simplu... si daca vrei sa scapi mai repede de ele nu e tocmai bine sa le spargi ...Foloses-te o crema pentru cosuri e mai sigur decat sa le spargi

| Ramona7 a răspuns:

Buna :)
de obicei cosurile apar in perioada pubertatii, uneori apar din cauza prafului, a genei si multe alte cauze, poti gasi remedii naturale aici am incercat si eu cateva si chiar sunt de folos, succes! :)http://www.eva.ro/......40797.html

| JHopeBts a răspuns:

Cosurile sunt ceva normal la oameni, daca vrei sa scapi de cosuri du-te la o farmacie si cumpara un Zineryt(este o solutie foarte buna pentru cosuri, si eu am avut foarte multe cosuri si am scapat complet de ele)si iti recomand sa mergi totusi la un doctor iar doctorul iti va spune de cate ori pe zi sa te dai dar pana atunci fa un ceai de musetel si inmoaie un servetel sau niste vata si tine-o vreo 10 minute pe fata(ceaiul de musetel e suplimentar pana vorbesti cu medicul de familie si el iti va recomanda de cate ori pe zi sa te dai cu aceea solutie) eu ma dau dimineata si seara inainte sa ma culc.
oricum mult succes :*
Fundita?