| Sabynutza_1045 a întrebat:

Stie cineva cum sa scap de cosuri?

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu prea poti scapa...
esti la varsta in care cosurile isi fac aparitia

| SunnyFlame a răspuns:

Poti incerca cu Zinerit
sau ia o lamaie proaspta taie. o felii si aplic. o unde ai cosuri timp de 30 minute
Funda?

| anaraffaella a răspuns:

Incearca Garnier pure active roll-on este foarte bun usuca cosurile si elimina semnele lasate de acestea.Eu l-am folosit si a avut rezultate bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un tratament pe care l-am folosit si am fost multumita de el absolut de fiecare data(l-am folosit si cu intreruperi)a fost Zineryt,pe care-l poti incerca si tu(daca nu ai facut-o pana acum),dar doar dupa un control dermatologic care te asigura ca e totul in regula daca-l folosesti(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine).

| phNNNN a răspuns:

Nu te da cu zynerit sau cu lamaie daca ai tenul gras pentru ca iti usuca tenul si eventual iti apar mai multe cosuri.Incearca o crema veterinara Mibazon, e in jur de 6 7 lei crema contine 3 antibiotice, efectul se vede abia dupa 1 saptamana 2 maxim!

| phNNNN a răspuns:

Nu folosi zynerit sau lamaie daca ai tenul gras aceste produse doar iti usuca tenul si eventual iti apar mai multe cosuri.Incearca o crema numita Mibazon (o gasesti la farmacia veterinara) costa in jur de 6 7 Lei, contine 3 antibiotice iar efectul il vezi dupa 1 saptamana 2 maxim.
P. S In primele 2 3 zile dupa folosinta o sa-ti iasa mai multe cosuri dar sa nu te sperii pentru ca e normal.