| BiscuiteCuCiocolataa a întrebat:

Stiti ceva masti de fata care sa te scape de cosuri si puncte negre?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mastile de argila sunt foarte bune.

| Barajag a răspuns:

Primul pas pe care trebuie să îl facem pentru a scăpa de punctele negre este să ne expunem unei băi de abur pentru a ne dilata porii şi pentru a îndepărta cu o mai mare uşurinţă punctele negre. O altă modalitate de purificare a tenului este ca după baia de abur să ne facem un gomaj, o curăţare a tenului cu mălai timp de câteva minute. Dacă tenul este unul gras sau mixt faţa se poate curăţa cu zeamă de lămâie, lăsată să acţioneze toată noaptea, pentru ca dimineaţa să ne clătim pe faţă.
Masca de argila si portocala. Argila stimuleaza circulatia sangvina in piele si distruge germenii. Vitamina C din portocala curata pielii. Ingrediente: 3 lingurite suc de portocala si 2 lingurite argila. Sucul de portocala proaspat stors se amesteca intr-un vas mic cu argila, iar pasta obtinuta se aplica pe fata cu o pensula. Se lasa sa actioneze aproximativ 15 minute si se spala cu apa calduta.

| EUSIATIT a răspuns:

Masca exfoloianta de la oriflame e super 10 ron eu folosesc si e super iti face tenul fin si scoate toate punsctele negre. incearca. funda.

| BiscuiteCuCiocolataa explică:

Adica masti din fructe de astea dar mersui oricum eusiatit

| BiscuiteCuCiocolataa explică:

Am uitat sa mentionez ca am 12 ani deci sunt in plina dezvoltare laughing laughing :d

| BiscuiteCuCiocolataa explică:

Am uitat sa mentionez ca sunt in crestere plz daca stiti ceva care m-ar putea ajuta funda happy