| StDrOg a întrebat:

sunt baiat am aproape 14 ani si toti baietii de la mine din clasa rad de mine ca nu am par pe fata deloc, cu toti de la mine din clasa ( baieti ) au par pe fata si as vrea si eu sa am macar pe barbie happy stiu este ciudat dar cu totii se rad de mine si isi bat joc de mine ca sunt fatalau sad. Am incercat sa ma barberesc fara a avea par pe fata laughing (Mentionez ca am mustata aici nu este problema ) Insa nu am dat cu bigul de mult acum 2 zile si astept sa vad daca imi va creste si mie par pe fata cat de putin happy Va rog sa imi dati niste sfaturi sa imi creasca parul pe fata nu mult insa sa am si eu pe barbie macar happy Dau FUNDA va rog nu radeti insa daca ati fi in locul meu ati intelege. Va rog happy big grin As dori sa imi spuna cineva care cunoaste PLZ happy

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu te grabi sa ai par pe fata, nu e nici o placere sa te barbieresti zilnic.
Daca esti hotarat ca vrei, barbiereste-te zilnic, chiar daca nu ai par, cu unul din aparatele cu lame multiple. It va creste destul de rapid (cam 3 luni).

| StDrOg explică (pentru SkyPilot):

Daca ma voi da cu aparat cu lame multiple cam 1 luna in fiecare zi si apoi voi face pauza cam prin luna iulie e posibil sa am cat de cat barba? happy

| SkyPilot a răspuns (pentru StDrOg):

Asta depinde numai de corpul tau, nu avem de unde sti, fiecare e altfel. Din experienta proprie, odata ce incepi sa razi barba, creste foarte repede.

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Barba nu apare din cauza ca te barbieresti.

| MgdDroopy a răspuns:

Colegii tăi sunt niște complexați! Esti bun la sport, invatatura...etc. Trebuie să te atace cumva. Ti-au gasit punctul slab. Lasa prostiile si lasa barba sa creasca normal. O sa plangi mai târziu.
Si Iyulia are dreptate.
D
Fetele apreciaza barba mult mai tarziu. La varsta asta se axeaza pe altele(ochi, cum te comporti cu ele, scoala).
Vrei sa se uite fetele la tine sau băieții? :-)
Fruntea sus si bate-i la alte domenii. Lasa-i sa câștige aici. Esti mult mai destept decât ei!

| Iyulia3712 a răspuns:

Sa stii ca baietii de la tine din clasa sunt niste tampiti. Pe langa faptul ca nu e ABSOLUT nicio rusine sa nu ai par pe fata la 14 ani, fetele la varsta asta chiar prefera baietii fara barba. Deci decat sa te chinui sa-ti cresti barba mai bine rade-ti mustata. Asculta-ma ca stiu ce spun!winking

| StDrOg explică (pentru Iyulia3712):

Multumesc Iulia, tu fiind fata stii mai bine ce vor fetele, insa zi de zi sa stai sa induri niste prosti razand de tine ca esti fatalau este putin cam aiurea. Sunt cel mai inalt, la sport ii fac pe toti iar la invatatura la fel sunt printre primii din clasa, insa asta imi lipseste par pe fata laughing adica cand ii vad cu SO barba si nu glumesc ma cam intristez, adica sa fii singurul din clasa laughing

| Iyulia3712 a răspuns (pentru StDrOg):

Ei, atunci am gasit problema. Sunt invidiosi pe tine si au gasit acest lucru ca sa te sicaneze. Eu zic sa le dai peste nas cand mai fac asta, se vede gelozia de la km. laughing

| Denis_Dréw_1999 a răspuns:

Sa ai par pe fata nu e ceva genial... Normal tie o să-ți crească mai incolo ..asta fiind sa zicem de la15 ani incolo... Daca tii neaparat sa ai par pe fata barbiereste te cu orice aparat dar cu mai multe lame, spre exemplu cu 3 lame... O sa iti crească in timp. Bafta laughing