| Smileisfree a întrebat:

Buna TPU :*. Sunt bruneta si as vrea sa imi vopsesc varfurile roscate love struck. Dar inainte trebuie sa ma decolorez ca sa poata vopseaua sa se imprime. Sa ma dau cu pudra care decoloreaza direct pe par sau merge si daca pun decolorantul in vopsea?big grin

1 răspuns:
| AikkoxD a răspuns:

Dacă vrei un roşcat închis, nu e nevoie de decolorare.
Pentru roşu intens, întâi îţi decolorezi părul (poţi folosi apă oxigenată sau îţi cumperi decolorant) şi abia apoi îţi vopseşti vârfurile. Dacă o faci tu acasă, îţi împarţi părul în două cozi şi legi cu elastic până unde vrei să vopseşti. Aşa, ca să-ţi iasă uniform.