| Elybcr66 a întrebat:

Bună TPU, sunt foarte urât și as vrea sa știu ce pot sa fac ca sa arat mai bine? https://prnt.sc/wM73HvcpgfUX

41 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa inveti foarte bine la scoala, sa excelezi la scoala si asa sa fii cautat de fete si privit admirativ de profesori.

| Elybcr66 explică (pentru Violleta2022):

Am terminat școala de mult.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Elybcr66):

Atunci fa o facultate!
Ori la servici fa-te cunsocut, munceste, cere sa ajuti colegii, fac ceva sa iesi in evidenta...

| SasaSasa2000 a răspuns:

Salut.
să fiu sincer... am văzut mai rău. deci. aici e doar vina ta, faptul că îți pasă de felul în care alții te văd, e greșit.

R: există machiaj, dar doar c###### folosesc așa ceva.

| Elybcr66 explică (pentru Violleta2022):

Am încercat da nu am șanse

| Violleta2022 a răspuns (pentru Elybcr66):

Sansele ti le faci singur, cu vointa si ambitie, ca nu pica nimic din cer!

| Elybcr66 explică (pentru Violleta2022):

Nu se poate.

| C0STEL22 a răspuns:

Poate mai vine vreo pandemie si ne obliga astia iar sa purtam masca.

| mi25 a răspuns:

Tu esti in poza?

| Elybcr66 explică (pentru mi25):

Din păcate da.

| IceRope a răspuns:

Să nu te mai uiți în oglindă și în gura oamenilor.

| Elybcr66 explică (pentru IceRope):

Stiu s-a spart de multe ori oglinda.

| mi25 a răspuns (pentru Elybcr66):

Multi ar vrea sa aiba frumusetea ta! Esti prea frumos ca sa te plangi de uratenie.

| Elybcr66 explică (pentru mi25):

Sunt f urat. Nu arat ca alți băieți nici măcar pe jumate.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Parerea mea: te autosubapreciezi. Nu esti urat deloc, ci chiar dragut. Sper ca nu te astepti sa arati ca o femeie! Sau doar ai vrut sa te lauzi?

| Elybcr66 explică (pentru Salontanul):

Da femeile nu cred asta

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Elybcr66):

E! Unele poate au un prieten mai urat si sunt invidioase. Zice o vorba: barbatul trebuie sa fie un pic mai frumos ca dracul. Iti spune un om cu peste 60 de ani de experienta: nu esti urat! Daca aia-i poza ta esti chiar dragut. Multi barbati si-ar dori sa arate ca tine.

| mi25 a răspuns (pentru Elybcr66):

Nu trebuie sa arati ca alti baieti. Nici fetelor nu le plac toti baietii, chiar daca sunt frumosi.
Am avut ocazia sa cunosc baieti foarte frumosi, dar care nu suplinea inteligenta mediocra. Prefer sa lucrez cu oameni inteligenti, chiar daca nu sunt frumosi, decat invers. Frumusetea trece, inteligenta nu.
Si inca odata: ESTI FRUMOS.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Elybcr66):

Ba se poate, fiindca nu exista "nu se poate" daca vrei sa inveti ceva in viata si sa schimbi totul in favoarea ta, POTI!
Doar un prost spune "nu se poate" fiindca este incapabil sa inteleaga sensul cuvintelor, ceea ce nu este cazul tau.

| Lioana a răspuns:

Eu zic ca ar fi bine sa mergi la un psiholog pentru ca problema e la psihic nu la aspectul fizic.

| Elybcr66 explică (pentru mi25):

Ești băiat sau fata?

| mi25 a răspuns (pentru Elybcr66):

Barbat cu experienta

Răspuns utilizator avertizat
| Elybcr66 explică (pentru DracuIa):

O gramada de fete unele chiar de pe TPU.

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns:

Eu unul cred ca arati normal, dar ca esti disforic. Disforie de imagine, persoana nu e multumita cu infatisarea ei. Daca consideri ca vreau sa iti fac curaj, iti spun ca o disforie e mai grava decat o simpla infatisare neatractiva.

| Lioana a răspuns (pentru Elybcr66):

Femeile se uita si la alte aspecte in afara de aspectul fizic. Personalitatea uneori e mai importanta decat fizicul. Un barbat urat cu personalitate, inteligent si cu incredere in sine, unul care stie ce sa spuna si sa faca ca o femeie sa se simta bine, va avea mai multe sanse la femei decat un frumusel care cauta doar sa fie bagat in seama.

| Elybcr66 explică (pentru Lioana):

Eu o sa mor fără iubita din păcate.

| Lioana a răspuns (pentru Elybcr66):

Daca asa crezi, asa va fi. Pentru ca omul atrage ceea ce gandeste. Daca vei invata sa gandesti pozitiv, lucrurile se vor schimba.
Nu vei cuceri niciodata o fata cu mentalitatea pe care o ai acum. Ti-am spus ca trebuie sa ai incredere in tine. E foarte important. Nimeni nu vrea un barbat plangacios si nemultumit de el insusi.
Cum vrei ca o femeie sa fie multumita de tine daca tu nu esti?

| Elybcr66 explică (pentru Lioana):

Ce sa fac nicio fata nu vrea sa îmi de-a o șansă să mă cunoască, când îmi cere o poza și îmi zice ca sunt urât direct block