| bybyu a întrebat:

Sunt in clasa a 9 a la liceu si am tot incercat sa-mi acopar punctele negre, dar n-am reusit sad ce imi recomandati sa folosesc pentru am masca punctele negre si cosi de pe fata? fond de ten sau pudra :3 (as dori si link-ul produsului) Unii spun sa folosesc fond de ten, dar am auzit ca in timp iti strica tenul sad sa folosesc o pudra? Sigur imi va acoperi pudra toti cosi si punctele negre?

3 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Nu le acoperi, eliminale. Stergete in fiecare zi cu demachiant si foloseste plasturi speciali. Intreaba si la farmacii.

| Aasdfghj a răspuns:

Punctele negre trebuie sa le scoti nu sa le acoperi. Au la mega image, in hipermarketuri sau in dm plasturi pentru puncte negre. Si poti folosi si Masca de fata Garnier Pure 3 in 1 si lotiune tonica astrigenta de la avon. Si acum ca e vara incearca sa stai fara fond de ten pe fata si o sa vezi ca dispar. Cu pudra nu o sa rezolvi nimic, nu acopera, foloseste bb cream. happy

| CannbalCorpse a răspuns:

Pasta de dinti f mentolata si sare de mare, fraci o crema din ele o aplici unde ai punctele o lasi o seara asa a doua zi cu o periuta noua de dinti curata te cureti si dp te speli