| andreea964 a întrebat:

credeti ca daca ma dau cu pudra sau fond de ten mi se inrautateste fata(am tenul gras si am probleme cu punctele negre)

2 răspunsuri:
| simina96 a răspuns:

Buna! Nu ti se inrautateste daca nu folosesti o cantitate foarte mare de fond de ten/pudra, mai exact sa arate ca o masca.Indicat este sa iti pui destul de putin ca sa iti arate fata naturala, sa poata respira.Foloseste chiar atunci cand chiar ai nevoie nu tot timpul pentru ca altfel intr-adevar risti sa iti agravezi tenul gras si sa imbatraneasca cu timpul, vorba aia cu atat mai putin cu atat mai bine.Mai bine ai merge la dermatolog sa iti recomande ce produse sa folosesti pentru tenul gras si eliminarea punctelor negre, poate asa scapi de ele sau sa te duci o data pe luna la o cosmeticiana sa ti le scoata, astfel nu mai ai nevoie de fond ten.De asemenea este foarte important dupa ce folosesti pudra/fondul de ten sa te demachiezi intotdeauna, sa nu dormi cu el pe fata.

| zDenYz a răspuns:

Depinde de cat de sensibila iti este pielea. Daca iti e sensibila atunci s-ar putea sa aiba un efect negativ.Dar daca nu iti este sensibila atunci nu patesti nimic