| Byebye14 a întrebat:

Trec in clasa a9a si la liceu este obligatorie uniforma. Dar problema este ca uniforma pentru fete include doar fuste mai sus putin de genunchi si in acest caz mi se va observa in toata splendoarea semnul urat care mi-a ramas de vara trecuta. Am cazut destul de rau cu rolele si m-am julit in zona rotulei si a ramas un semn care ma deranjeaza..cumplit. Atunci julitura avea diamentrul gurii unei cesti de cafea si nu,nu exagerez. S-a mai micsorat,a mai trecut dar tot urat se vede. Cum as putea s-o fac mai putin "vizibila"? Cu ce sa dau sa nu se vada? Am incercat cu fond de ten, dar tot se observa. Dau funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Totusi este toamna si cred ca se va vedea frumos fusta cu o pereche de dresuri negre (strampi)
Cu balerini sau o pereche de botine fara toc vine frumos
Nu sandale!
Dresuri sunt toate culorile
Daca vrei o culoare mai deschis gen culoarea piciorului da cu fond de ten zona si dupa i-a strampul
Uite imagini:

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Numai bine!
Un an bun:*

7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Incerca sa dai cu, corector si nu il intinde apoi da peste cu putin fond de ten pe care il tapotezi usor in piele, apoi aplica o pudra si gata.
Insa poti sa iti pui si un bandaj acolo sau sa porti niste dress-uri colorate sau inchise la culoare deoarece te asigur ca nu o sa stai tu zilnic sa te dai cu 3 produse de make-up pe genuchi+ ca oricum machiajul in timpul zilei se va mai lua de pe genuchi.

| Byebye14 explică (pentru KellyGreen):

Multumesc de metoda. Am sa incerc, sa vad daca da roade.

| JustMusic a răspuns:

Vorbesti serios e doar fusta la fete?:o
Eu am semne pe ambi genunchi de la cazaturi si nu de un an, de foarte multi si nu au trecut inca sunt vizibile. Dresurile colorate ar fi o solutie.Sau am auzit de geluri/creme care le pot vindeca, sincer nu am incercat deoarece eu nu prea port fuste si nu se observa, poti vorbi cu un doctor sa iti recomande ceva.

| Byebye14 explică (pentru JustMusic):

La mine la liceu uniforma include numai fusta sadnu si pantaloni, dar poate ca la tine este altfel..Nu intentionez sa port fuste decat la inceput, apoi revin la blugi, mai ales iarna.
Si nici eu nu port fuste, sau nu prea port.
Am fost la farmacie pentru o crema ceva care sa ma ajute, mi-a recomandat un unguent "epitelin"care am observat ca e bunicel.
Ti-l recomand daca si tu ai semne de la cazaturi.happy

| JustMusic a răspuns (pentru Byebye14):

Mersi de recomandare, doar ca la mine e complicat ca am semnele alea de vreo 6 ani.

| Giulia97Anna a răspuns:

Daca spui ca ai dat si cu fond de ten si inca se mai cunoaste, ti-as recomanda sa iei pe tine niste dresuri negre, sau alte culori mai inchise http://www.google.ro/......tp?/imgres

| Byebye14 explică:

Multumesc la toti pentru raspunsuri...m-am convins ca singura solutie mai buna o reprezinta dresurile