| PinkKnife a întrebat:

Saptamana trecuta, mai exact marti am cazut si m-am julit la un picior.Se vindeca foarte greu si inca arata destul de urat si doare. Intrebarea mea este daca pot merge maine la bazinul de inot cu julitura asa in apa tratata cu clor. Adica sa nu se infecteze sau altceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| jasmine11 a răspuns:

Nu se poate merge daca e apa cu clor sau cu sare astea sunt cele mai deunatoare ranilor in afara faptului ca te pisca dar poate sa se si infecteze