| bombonyk04 a întrebat:

Bunasad TPU va rog sa imi spuneti daca vreti care este cea mai eficienta si rapida cura de slabire? asi dori sa slabesc cca. 10-12 kg pana incepe scoala.si daca vreti puteti sa imi spuneti si care sunt rezultatele?crying va rogsad

si fara supa de varzasad am tinut-o 2 saptamani si nu mai vreau sa vad varza in viata mealaughing multumesc mult si cel mai bun raspuns are fundita iar celelalte votikuri:X

Răspuns Câştigător
| nellyneliana a răspuns:

Buna! Am eu o dieta care se tine timp de 2 saptamani si slabesti pana la 9 kg. Chiar e ok am tinut-o si eu si daca te tii de ea ajungi la greutatea dorita.Are marele merit de a accelerat metabolismul si de a impiedica ingrasarea dupa incheierea ei. Daca o vrei imi lasi mesaj pe privat cu id si eu o trimit pe email sau mess.

| miryana a răspuns (pentru nellyneliana):

Buna...mi-ai putea trimite si mie te rog dieta?

| miryana a răspuns (pentru nellyneliana):

Buna,mi-ai putea trimite si mie te rog dieta?

| miryana a răspuns (pentru nellyneliana):

Buna,mi-ai putea trimite si mie te rog dieta?

| nellyneliana a răspuns (pentru miryana):

Buna! Este dieta hiperproteica.O gasesti aici:
http://elena-amestecate.blogspot.com/

| Carabadjac_Nina_1996 a răspuns (pentru nellyneliana):

Buna...imi trimiti si mie te rog dieta

13 răspunsuri:
| Catheryne a răspuns:

Daca ai destula vointa poti incerca Dieta Nicoleta Luciu cu supa de pui si compot de mere. Eu asa am slabit 12 kg intr-o luna si nu am avut nici un efect secundar. Succes!

| eleonora28 a răspuns:

10-12 kg este foarte mult intr-un timp atat de scurt si pentru a reusi asta ar trebui sa muncesti foaaarte mult. ( sport + dieta drastica ) Asta depinde si cate kilograme ai tu. Unui obez ii va veni mult mai usor sa slabeasca 12 kg intr-o luna sau doua si sigur si va reusi, insa daca surplusul tau este atat iti va veni mult mai greu mai ales cand vei fi la sfarsitul "misiunii" cand vei mai avea doar cateva kg de slabit.
Nu te sfatuiesc sa faci asta. Chiar daca esti ambitioasa si crezi ca vei suporta orice.
Construieste-ti o dieta echilibrata si nu sari niciodata peste micul dejun. Si cum ai auzit si la televizor : Evita excesul de sare, zahar si grasimi.
Si cel mai important lucru : Nu combina niciodata lipidele(grasimile) cu glucidele(zaharurile, dulciurile). Asta duce la ingrasare.
Ia cina cu 3 ore inainte de culcare si fii sigura ca te odihnesti indeajuns.
Mananca legume multe, carne de pui, peste sau vita si lactate degresate.
Cu dulciurile ia-o mai usor si incearca sa te axezi mai mult pe fructe, dar nu face exces. Cele mai bune fructe, fara multe glucide sunt : merele, pepenele rosu, galben, grapefruit, mandarine, portocale. ( evita bananele si fructele uscate )
In lista FARA : prajeli, paste fainoase, paine, cartofi, produse de patiserie, snacks-uri si alte prostii cu E-uri, iar lista poate continua.

Este vara : Consuma salate multe. ( rosii, castraveti, ceapa )

Sunt multe mancaruri dietetice pe internet. Uite un site printre multe altele : http://www.lalena.ro/selectia-mancaruri%20diete.html
Succes!

| madaioana_6029 a răspuns:

Well...iti trebuie rabdare sa slabesti.Dar nu mai manca paine, eu de exemplu am renuntat de vreo 2 ani la paine si se vede puppy dog eyes, injumatateste-ti portiile de mancare, bea multa apa.lasa sucurile si cipsurile si dulciurile rolling on the floor) papa fructe.stiu e greu ~_~, dar gandeste-te ca slabesti.si seara inainte de culcare baga abdomene cate poti blushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.Fiind vara,axeaza-te pe fructe(in special pepene),legume, salate, supe si ciorbe.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.30 de minute de alergare zilnica,cu viteza medie, te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Este posibil sa nu obtii rezultatele dorite pana la inceputul scolii, dar le vei obtine intr-un timp satisfacator.Succes.

| sweetluly a răspuns:

Salut! cum poti slabi 8 kilograme in numai 4 zile
Citeste :
Dieta de o zi
Dieta de o zi nu este o gluma. Este una dintre solutiile foarte utile care te pot ajuta sa-ti...

Lamaia in dieta
O lamaie in dieta face silueta perfecta. Cel putin asta sustin toate starurile de la Hollywood...

Detoxifiere in trei zile
Iti propunem o cura de detoxifiere in trei zile. Daca la beneficiile pe care le aduce, prin...

Part-time vegetarian
Nu ma pot trezi intr-o dimineata spunand ca de azi sunt vegetariana. Am nevoie de pasi mici in...
Adevarul este ca toate persoanele care au probleme cu greutatea vor ca peste noapte sa dispara kilogramele nedorite, numai ca ar fi bine sa stim uneori si ce ne dorim. Kilogramele in plus nu pot sa dispara ca prin farmec, caci metabolismul nu poate arde asa repede caloriile si daca totusi se impune acest lucru pe o perioada scurta de vreme, poftele pentru mancarurile interzise vor reaparea si odata cu ele si consumul in exces.

Cu alte cuvinte cand iti impui sa dai jos multe kilograme intr-un timp scurt trebuie sa stii ca rezultatele s-ar putea sa nu dureze. Totul depinde de tine, de ce alegi sa schimbi la stilul tau de viata, daca vei continua sa mananci la fel ca inainte odata ce ai intrerupt dieta, caci marea greseala a oamenilor care tin dieta este sa se intoarca la vechiurile obiceiuri alimentare. Putem manca si ce ne face placere, dar in cantitati mici, la care se adauga cateva reguli de aur ale unei alimentatii sanatoase. Programul de slabit a fost conceput de catre James Zeta. Incercand sa gaseasca o solutie la problema sa in ceea ce priveste greutatea, autorul a descoperit o combinatie speciala a alimentelor care sa-i permita sa slabeasca rapid. Zeta afirma ca programul sau ii poate ajuta pe doritori sa slabeasca si 8 kilograme in numai 4 zile. El spune ca detine un secret prin care poate sa slabeasca si 10 kilograme in mai putin de-o saptamana urmand principiile acestui program.

Principiile dietei
Ideea de baza a dietei este restrictionarea numarului de calorii pe o perioada de patru zile. Se recomanda consumul de legume, proteine slabe si portii mici cu fructe. James Zeta afirma de la bun inceput ca daca iti doresti sa-i urmezi dieta nu trebuie sa incluzi in meniu mancaruri speciale. De fapt este vorba de o combinatie speciala de alimente despre care se afirma ca poate declansa o pierdere in greutate rapida. In plus, autorul afirma ca nu este nevoie de suplimente nutritive, mese suplimentare sau de exercitii fizice in dorinta de a optine obiectivele propuse.
Nu se vor folosi pastile de slabit, bauturi speciale sau laxative pentru optinerea rezultatelor dorite. In fiecare zi la micul dejun se va servi o jumatate de grapefruit, iar restul dietei se concentreaza asupra consumului de legume, oua (cateva, nu multe), pui, in general proteine slabe.

Mancaruri recomandate
Legume (fasole verde), carne de vita, carne de pui, oua, portii mici cu fructe incluzand si grapefruit. Proteinele incluse in meniu te vor ajuta sa-ti mentii masa musculara, in plus ele constituie caramizile unui organism sanatos. Evident ca daca vrei sa slabesti vei apela si la niste reguli general-valabile, adica mai putine prajeli. Legume si fructele le pot consuma si intre mese pe post de gustare. Prin continutul de apa si fibre acestea iti vor potoli foamea, atingand satietatea mult mai usor, evitand astfel sa consumi ceva cu multe calorii.

in primul rand te cred cu supa de varzahappy

Răspuns utilizator avertizat
| Clax a răspuns:

Ai nevoie de un program individual de slabit, poti sa iti faci unul pe www.dietapersonalizata.com Totusi nu este bine sa slabesti mai mult de 3-4 kg pe luna, sa nu cumva sa apara complicatii.