| NeinteresantPa a întrebat:

Va rog sa nu radeticryingSunt fata, am 13 si am mustatacrying (am tenul mai alb si sunt bruneta). ce as putea face sa nu se vada?cryingin oglinda se cam vede ...am citit pe net ca de la epilat cu ceara se mai rareste dar de cand am inceput sa ma epilez la picioare parca sa mai innegrit parul.cum este cu decolorarea ei? ce efecte negative are? multumesc mult:*

2 răspunsuri:
| glamvintage a răspuns:

Oricat ai decolora, in soare/lumina naturala se vad firele de par foarte bine. Epilat cu ceara!
XOXO

| elenyss a răspuns:

Decolorarea nu mi se pare deloc o alegere buna, se va vedea si mai urat pentru ca blondul are transparenta si va luci intr-un mod ciudat...
Tot epilatul cu ceara, dar nu orice ceara. Sunt benzi speciale pentru mustata. Cele de la Gerocosen de exemplu sunt foarte bune si disponibile mai peste tot.
Intinzi bine pielea, aplici banda in sensul firelor de par (de sus in jos), masezi putin apoi tragi rapid in sensul invers al firelor de par (de jos in sus). Pielea trebuie neaparat sa fie bine intinsa cand aplici banda pentru ca nu vrem ca porul sa fie fortat si astfel sa creasca mai gros firul de par.