| blackiedamon a întrebat:

problema mea ma chinuie de mult timp, chestia e ca sunt bruneta si ca orice fata am mustata, ironia naturii! nu e nici mare nici mica, uneori se vede, uneori nu! e ciiudat oricumprrietenul meu imi spune sa nu ma simt complexata ca sunt in regula si nu se vede tare, chiar insista sa o las balta cu ideea mea de a ma epila deasupra buzei superioare, el zice ca o sa devin un adevarat barbat dar fetele din jurul meu se epileaza toate in acea zona.si asta ma determina sa o fac si eu fiindca ma simt complexata si uneori mi-e rusine sa vb cu cineva findca am impresia ca se uita la mustata mea si ca o vede toata lumea.Pe cei care tin la mine nu ii deranjeaza, poate sunt obisnuiti dar eu ma vad in oglinda si ma simt aiurea mi-e frica sa nu devin o paroasaa mai mare ca acum daca ma epilez, nu vreau sa stau toata ziua cu ceara in mana sau sa se vada radacinile alea negre horrror cum am vazut la o tipa!, deci ce sa fac? sa ma epilez sau nu? sa ma accept sau sa scap de complexul meu cel mai mare? mss

9 răspunsuri:
| CrazzyGirlCsm a răspuns:

Eu mi-o iau la salon cu ceara.
Iar daca apar acele "radacini negre" le iau cu penseta.
big grin
Si nici nu creste asa repede.
Decat sa stai cu mustacioara, mai bine scapi de ea.
big grin

| Akuryo a răspuns:

Daca vrei sa iti iei mustata du-te la salon, nu o lua niciodata cu lama sau crema pentru ca o sa regreti si nu o lua singura pentru ca este mai bine sa traga aia la salon cand iti pune ceara decat sa tragi tu, nu de alta, dar parca doare mai rau cand tragi tu.tongue

| comansorin a răspuns:

Fa-o! Daca nu incerci nu castigi! eu asta iti recomand
Nu conteaza ce parere au alti despre tine esential este sa te placi tu!

| reflection13 a răspuns:

Exista benzi de ceara pentru acea zona. In timp radacina firului de par se va slabi si parul va se va rari.
Nu trebuie sa stai toata ziua cu ceara in mana, o data la 2 saptamani e ok. Si da, eu sunt de parere ca ar trebui sa folosesti benzile respective pentru ca in primul rand vei scapa de problema si in al doilea rand te vei simti mult mai bine cu tine insatiwinking

| AliceThai a răspuns:

Nu-i nimic rau in a-ti depila mustata... ai sa vezi ca in timp o sa fie din ce in ce mai rara si firele de par din ce in ce mai subtiri.

| crystyn3lmp3 a răspuns:

Spui ca prietenul tau te incurajeaza sa stai linistita ca el te place asa si nu ai nici un defect,iar apoi spui ca te considera un barbat edevarat? Lmao "prrietenul meu imi spune sa nu ma simt complexata ca sunt in regula si nu se vede tare, chiar insista sa o las balta cu ideea mea de a ma epila deasupra buzei superioare, el zice ca o sa devin un adevarat barbat" inca o data. Lmao

| DimLight a răspuns:

Fa-ti operatie cu laser, scapi de tot si nici nu stai cu grija, lol si prietenele tale care s-au epilat cum arata acum si cat de des o fac?

| cal3star a răspuns:

Ori cu laser ori cu ceara.
Cu altceva sa nu faci, o sa regreti mai tarziu... oricum mustata niciodata nu-ti va creste. Adica uita-te la tara unde femeile de acolo nu fac niciodata asta si abia pe la 80 de ani, se vede un puf mic

| Lidiushk a răspuns:

Bună! Dacă te simți complexată din cauza mustăcioarei dăo jos! Sunt multe metode de epilare,cu ceară (cea mai recomandată), cu cremă depilatoare, cu laser și mai nou cu un fel de zahăr.Eu folosesc crema depilatoare de la Farmec cu gălbenele pentru piele sensibilă. Acest procedeu îl fac odată pe lună sau chiar mai mult.Depinde de fiecare ce rădăcină are părul și cât de repede crește sau cât e de evidentă mustața.Mă epilez din clasa a 8-a deșii nu prea aveam nevoie.Am mustața blondă, toată lumea mă sfătuia să nu o dau jos, unii băieți o considerau chiar sexy dar nu mă suportam eu și nu îmi pare rău! Așa că dacă epilându-te te face să te simți mai confortabil, nu mai sta pe gânduri și găsește un procedeu cel mai apropiat de satisfacerea nevoii tale!