| Noideas a întrebat:

Vreau neaparat sa slabesc in jur de 10 kg.M-am hotarat sa devin vegetariana de 2 saptamani si ma simt foarte bine..parca sunt mai usoara,insa as vrea cateva sfaturi cum pot sa dau jos kilograme, pana la Craciun.cel putin..Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă ai renunţat la carne, e deja un pas în plus pentru a da jos câteva kilograme. Încearca să bei multă apă, şi dacă ai ocazia, fă-i cât mai mult sport.
Succes! happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Adry05):

Da? de cand ingrasa carnea?

| Adry05 a răspuns (pentru Cosmin86):

Depinde de cum e preparată. Dacă mama ei o găteşte în ulei, sau alt înlocuitor la fel de gras, atunci normal că ingraşă.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Adry05):

Da, dar nu ingrasa din cauza carnii propriu-zise, ci a uleuiului ( si legumele daca le prajesti in ulei ingrasa ca naiba ).

carnea fiarta, la abur sau pe gratar e ok (cu toate ca pe gratar are toxine, ca sanatate cea mai buna e fiarta sau la abur ).

Prin renuntarea la carne nu faci decat sa renunti la proteine, creatina si alte lucruri importante, carnea e importanta in meniul zilnic ( in special cea alba ) + peste oceanic ( bogat in omega 3 si omega 6 )

| Adry05 a răspuns (pentru Cosmin86):

Da. Trebuia să fiu mai clară, recunosc. Până acum şi eu recomandam carnea fiartă sau la grătar, dar cu timpul tot repetând la diverse intrebări aceleaşi sfaturi, am ajuns să mai uit din ele. E bine c-ai făcut adăugarea totuşi. happy

| Cosmin86 a răspuns:

10 kg pana la craciun nu ai cum, fara sa-ti apara vergeturi si sa arati urat.

slabit sanatos si sa arati bine = 2 kg / luna

Invata sa mananci si fa sport.

| Anelusha a răspuns:

Pentru informatii cum puteti slabi, ingrasa, sau controla greutatea contactati-ma pe adresa de mail anarchy_craiova@yahoo.com

| Anelusha a răspuns:

Pentru informatii cum puteti slabi, ingrasa, sau controla greutatea contactati-ma pe adresa de mail anarchy_craiova@yahoo.com. Sunt consultant nutritionist si va pot oferii informatii importante.