| Andrellicious a întrebat:

vreau sa fac o schimbare de look dar nu numai.Acum ca e vacanta ma gandeam sa ma pun calumea pe mers la sala si pe alergat,sa imi tonifiez corpul,sa imi intaresc abdomenul si picioarele. Vreau sa arat bine,mereu mi-am dorit un abdomen ferm, nu neaparat plin de patratele dar sa se vada ca-i lucrat.Mi se pare foarte sexy.De asemenea mi-ar placea sa imi fac o tunsoare pe stilul meu, poate sa ma si vopsesc si sa mai lucrez un pic si la stilul vestimentar.As vrea o schimbare mai radicala si cand voi incepe din nou scoala sa "nu ma mai recunoasa" colegii.Ce sugestii mai aveti? unde as mai putea lucra? si niste sfaturi de cum sa ajung sa am abdomenul dorit.Multumesc.

2 răspunsuri:
| oBuburuză a răspuns:

Buna! Aceasta este si problema mea chiar azi am facut un program pentru mine asa ca ti-l dezvalui si tie.
M-am interesat peste tot pe internet, urmeaza aceste chesti si cu siguranta vei slabi.

---------------------------------------------

Ora 9:00 - 2 oua fierte + ceai.
Ora 12:00 - o salata.
Ora 15 – un mar.
Ora 18 - un iarut sau o salata.

----------------------------------------------

+ Dimineata : genoflexiuni. [ 10 ]
Seara : flotari. [ 10 ] & abdomene [ 10 ]

| dupa in celelalte zile le publezi numarul ]

+ Apa este cel mai bun aliat in lupta cu burtica.
Poti incerca apa cu lamaie intre mese.

+ Cateva metode ca sa slabesti mai sunt sa :
- mergi pe jos [ 2 km ].
- imbracate mai gros si alearga.
- fa curatenie prin casa.
- mananca din farfuri mai mici.
- bea din pahare mai lungi.
- culcate devreme.
- numai sta asa mult in fata pc-ului.
- Nu manca dupa 7 seara.
- elimbina bauturile carbogazoase.
- maseaza locul cu pricina.
- stai dreapta nu gheboasa.
- strange burta [ un fel de exercitiu ].
- distreaza-te! [ danseaza, alearga, topaie e.t.c ]

+ cauta pe youtube yoga, cardio, zumba.
iate dupa acele video-uri si o sa slabesti garantat!

---------------------------------------------

+ daca vrei sa te tunzi iti sugerez :

- filat
- b.o.b.
- in scari cu breton.

+ dupa parerea mea ar trebui sa nu te tunzi si sa-l lasi asa.
poti cauta pe net diferite coafuri pe cale sa ti le faci.

+ daca vrei sa te vopsesti incearca in stilul,, ombre hair ".

---------------------------------------------

Mult succes astept mesaj peste doua luni daca a functionat metoda cu slabitul oricum o voi incerca si eu. Pa-pa!

| Andrellicious explică (pentru oBuburuză):

Buna.multumesc frumos pentru sfaturi, am sa tin cont. Obiectivul meu nu este sa slabesc neaparat pentru ca incepand de prin iunie am ajuns la kg pe care le doream, prioritatea mea este sa ma tonifiez, adica sa imi intaresc cat mai mult posibil muschii, sunt constienta ca o sa dureze dar voi avea rabdare si perseverenta.de tuns ma duc luni sa vedem ce-mi fac, sper sa iasa.iti dorec si tie succes in ceea ce iti propui, pupici.