| tubaq a întrebat:

Salut.

Vreau sa imi spuneti niste exercitii pentru a putea face patratele pe abdomen. Nu sunt gras, doar ca nu e lucrat abdomenul
multumesc antinipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MrLovin a răspuns:

:) Cele mai eficiente exercitii pentru abdomen sunt... evident abdomenele. Iti cumperi un izopren si incepi sa faci abdomene standard 4 serii a minim 25 la inceput (la abdomenele standard lucreaza partea superioara, vezi minutul 2.20 din clipul atasat, doar ca tu vei pune mainile la ceafa). Pentru partea inferioara poti face ridicari alternative ale picioarelor (vezi minutul 3.06 din linkul atasat) din culcat la 90 de grade.In cateva luni, mai ales daca nu ai grasime, vei avea rezultate vizibile.Incepi cu putin si faci din ce in ce mai multe si mai variate. Pentru abdomene gasesti pe youtube zeci de filmulete, dar le poti face pe cele din acest clip si iti vor fi suficiente. http://www.youtube.com/watch?v=jyQXQbFH3P0

3 răspunsuri:
| dodicuta a răspuns:

Inotul.

| marktheshark a răspuns:

Incearca 2000 abdomene pe zi