| Anutza134 a întrebat:

Vreau sa imi decolorez varfurile numai nu stiu daca îmi revine culoarea mea de par naturala si daca se strica parul gen se subțiază, se arde, etc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decolorantul distruge total sau partial pigmentul firului de par. Ai putea sa folosesti un kit de la l'oreal pentru ombre sau nuanta 801 casting creme gloss l'oreal si cu o pensula sa pui vopsea pe pieptan si treci prin par ca sa nu ai o linie dura de demarcatie. Bineinteles ca vopseaua o sa-ti degradeze parul dar nu la fel de rau ca un decolorant, iar firul de par o sa fie lucios dupa vopsire.

4 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Cand iti decolorezi parul, iti scoti tot pigmentul din el. Daca il ai saten, o sa-ti ramana un blond urat laughing. Nu doar ca se subtiaza, dar se arde si arata ca o matura. Daca mergi la saloane gen Geta Voinea, probabil o sa arate mai bine, dar facut acasa sau la saloane obisnuite...mai bine nu. Cu partea decolorata din par eu n-am rezistat mai mult de 2 luni, incepuse sa arate horror si nu-l mai suportam

| FaraNumePls a răspuns:

Mai bine lasă decoloratul pentru că o să ți se distrugă de tot părul.

| bobbyG a răspuns:

Nu te decolora! Fa prostia daca vrei sa ti-l arzi si sa ramai fara el... Daca iti faci doar varfurile o sa se vada urat pentru ca probabil nu stii ce oxidant sa-ti iei, iar dupa blond pui va fi. Ia-ti mai bine vopsea normala, un blond deschis

| Anonim2497 a răspuns:

Sa nu le decolorezi singura, cel mai ok este la salon. In momentul in care te decolorezi trebuie sa se vada un ombre frumos nu o linie dura intre parul tau si acea decolorare.Si da, parul se arde foarte mult in momentul in care il decolorezi si nu are cum sa-si mai revina la culoarea lui.