| Anda1708 a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc cu henna.Insa nu stiu daca prinde henna blond pe par brunet. Vreo o nuanta de genul http://www.4ea.ro/......jandro.jpg
Credeti ca o sa-mi iasa? Cam cat timp ar trebuie sa stau cu vopseau pe par ca sa-mi iasa nuanta dorita?

Răspuns Câştigător
57 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Nu, Henna nu iese pe părul brunet. Eu am tot părul negru şi ca să-mi iasă vârfurile un blond cam cum are tipa din poză, a trebuit să folosesc vopsea cu un decolorant slab. Abia şatenul iese fără vopsea.
Mi-am făcut şi eu cu Henn aşi n-am fost mulţumită deloc, aproape nici că nu se vedea schimbarea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paulla):

Ai ochi albaștri?thinking

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, căprui închis. De ce, ai vreun fetiş pentru brunetele cu ochi albaştri?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paulla):

La modă cuvântul ăsta "fetiș". Dac-am vorbi de-o slăbiciune, ar fi pentru brunetele cu ochi negri (close enough). Am întrebat fiindcă, așa cum face orice user, mi-am format o imagine vizuală a unor useri de pe aici. Și pe tine te vedeam brunetă cu ochi albaștri.

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei, hai că ai mei sunt destul de închişi, trec drept negrii pentru unii. Şi mie-mi plac bruneţii cu ochii negri (şi înalţi), dar văd că-s din ce în ce mai puţini. Eu te vedeam şaten cu ochii albaştri-verzi, ceva pe aici, sunt pe aproape?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paulla):

Eu am chelit de tânăr, semăn cu bunică-miu.sad
Glumesc, cred că mă mai ține podoaba capilară până la 30 de ani, așa. Nu știu dacă mai apuc eu vârsta aia.laughing Șaten-închis, căprui. Hai c-ai fost p-aproape.

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai că aproape m-ai prins cu asta, deja mă gândeam să închei discuţia, că na, dacă eşti chel n-are niciun farmec(glumesc şi eu).
Câţi ani ziceai că ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paulla):

Ahem... Câți îmi dai?laughing

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Vreo 23-26. Cu asta am nimerit?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paulla):

Peste o săptămână și ceva fac 21. N-o să zic c-am 21 până nu e faptul împlinit.rolling on the floor

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Pf, eşti chiar mai matur decât pari.laughing Rămâne să-mi dai o bere, de ziua ta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paulla):

Un suc, că ești minoră.laughing

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Eram sigură că ai să zici asta.laughing Măcar un vin fiert, că ziua ta e în mijlocul iernii iar eu sunt moldoveancă, vinul e bun pentru mine.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt gata sa pun bani ca pe GenOmica il cheama fie Radu,fie Laurentiu,fie George. laughing Numai asa, ca n-am cum aproxima cum arata oamenii dupa cum o ard in virtual, dar imi place sa incerc sa-mi dau seama cum ii cheama.

Si pun pariu ca multi de pe site cred ca-s gras, ras in cap si cu o punga de chipsuri langa el, cu ochi opaci de psihopat si foarte ipocrit. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Ai nimerit și tu de nu se poate.laughing Mai încearcă.
Nu-i adevărat. Nu ești chiar FOARTE ipocrit.laughing Pe tine te văd un tinerel cu față ovală, osoasă, dar nu slăbănoagă, pe la 1.80, așa, șaten-închis, ochi verzi sau căprui-deschis.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred că ai nimerit-o cu faţa, poate şi cu ochii, dar aş tăia din el vreo 10 centimetri şi l-aş tunde la 0, 5 (cam aşa e în imaginaţia mea).

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Nu, nu. Eu îl văd genul care uită să se mai tundă; sau, mai degrabă, evită, fiindcă urăște frizeria, pe care-o consideră casa de tortură a copilăriei lui. Dar o face, fiindcă nu-i place nici părul mare. La înălțime sunt destul de sigur că l-am ginit.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Hurr,ar fi o treaba sa ai un nume exotic, gen Luis Armando sau altceva izvorat din vreun precursor de Salome sau Sclava Izaura. laughing
Ai nimerit-o aproape de tot cu infatisarea fizica.Mai baga doi centimetri si acolo esti.Plus,parca am mai zis pe site, la lumina soarelui, ochii mei devin de culoarea berii ieftine desi normal sunt cacanii, cam de culoarea pernitelor alea pe care sigur le mancai si tu prin 2000. laughing Si nu-i osoasa (de fapt, nu prea stiu ce intelegi tu prin osoasa), e cercanata.Six hours or less!

Hai ca mai incerc.Serban? rolling on the floor

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu mi-l imaginez ca pe un tip care se tunde singur, cu maşina, eventual, acasă.
Iar pentru vârsta lui nu crezi că 1, 80 e cam exagerat? Plus, trebuie să existe sursa frustrărilor declanşatoare de ură (uite-l pe Hitler).
(No offense, Dumnezău. Glumim.)

| NOname a răspuns (pentru Dumnezău):

Ne, mai încearcă.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Am avut intr-un timp parul mare.Acum il am ceva in genul lui Jesse Pinkman din perioada primelor sezoane, desi nu asa dezordonat.Si da, urasc frizeria, dar parca mai merge cateodata o caterinca despre lolbal si bautura cu frizerul, baiat profesionist, scolit in breasla sa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Dar bagă-le pe toate din gama asta, dacă tot te-ai pornit pe ele: Marcel, Virgil...rolling on the floor

| Dumnezău a răspuns (pentru NOname):

0.5 e undeva la nivel de chimioterapie sistematica.E cam trasa de coada aproximarea aici, desi aveam de gand sa ma si rad in cap intr-un timp. Oricum, cred c-o s-o fac si pe asta, iar cocomitent cu asta, imi tatuez si numarul de aur pe ceafa sa fiu skinhead intelectual fin.Pe moment, am in plan sa imi fac parul in vara exact cum il are Sonic din jocurile alea arcade care-ti scot peri albi. laughing

Am intalnit oameni de varsta mea care au 2.03 si 2.01, deci n-ar trebui sa fiu mare surpriza.Am 1.82.Si m-am cantarit acum o saptamana, am 72.2.Sursa declansatoare o vad in fiecare zi, la voi.Desigur,folosesc p II pl. doar ca-mi place sa ma detasez de voi, plebea. laughing

Tu, as banui ca ai nume cu oarecare rezonante banatene sau ardelelen, desi inclin spre prima varianta.Nu-i bai, macar au dat si astia doua lucruri bune. Poli Timisoara si nume de femei extrem de cooleanu.La GenOm chiar nu stiu, incerc sa ma gandesc ce fel de nume trebuie sa aiba un om care a absolvit profil uman la liceu si are la nick-name fix singura chestie ce n-am inteles-o in biologie timp de doi ani jumate.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai zis de Marcel si mi-ai adus aminte de firma de mezeluri omonima... straight face

| Paulla a răspuns (pentru Dumnezău):

Şerban?rolling on the floor) De unde le scoţi mă? Cunosc o grămadă de lume, dar nu un singur Şerban. Pf, acum din cauza ta am poftă de un şerbet.

| Dumnezău a răspuns (pentru NOname):

Apropo,una din sursele primordiale de generare a frustrarilor, care m-a facut cred, paranoic de mic, in relatiile sociale a fost ca-si batea lumea lula de mine la gradinita ca eram sasait si peltic.Bastarzi ignoranti!

| Dumnezău a răspuns (pentru Paulla):

Eram sigura ca apari si tu pe aici, mai devreme sau mai tarziu. Ziceam si eu...Cred ca undeva pe la Ş e cheia, desi slabe sanse sa-l cheme Stefan pe GenOm.Nu prea urla atitudinea sa a Stefan. laughing Oricati oameni ati cunoaste voi,astia trei,NICIODATA nu veti cunoaste,in Romania (ca prin alte parti mai sunt, mai ales la latinos) un om numit Elizeu.Da, stiu, ma invart pe langa oameni dubiosi, ce ii ai trecuti la dubiosi inca din primele minute cand ii vezi.

| NOname a răspuns (pentru Dumnezău):

Alege o poză.
http://bit.ly/ZmsJBr

| Dumnezău a răspuns (pentru NOname):

A treia de pe Page2 echivaleaza cu parul meu actual.Insa habar n-am ce vreti sa scoateti de la mine cu atata sondare.

| NOname a răspuns (pentru Paulla):

Nici eu de Şerbani n-am avut parte. Se pare că-s rariţăţi. Dar nici de Huani Carloşi. ((=

| Paulla a răspuns (pentru Dumnezău):

Ei, acum am ajuns şi eu acasă, m-am plictisit de stat prin oraş şi m-am gândit să intru să văd şi eu câţi se lamentează pe aici că vine sfârşitul lumii. Nici n-am somn la ora asta, deşi m-am trezit devreme. Da' la mine nu contează cât dorm, tot n-am somn.
Hint: e un nume foarte comun.
Era de la sine înţeles că tu umblii cu persoane dubioase, nu era necesar să mai specifici.

| Paulla a răspuns (pentru NOname):

Iar apar greu răspunsurile...=((
Şi eu căutam un Ivan din ăla musculos, cu accent puternic, dar nici măcar în regiunea mea n-am reuşit să dau de unul. Merge şi un latin, pentru un dans http://www.youtube.com/watch?v=rQKCiuSR2F8

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

As a matter of fact, sunt născut de Sfântul Ștefan. Dar nu le-a dat prin cap alor mei să mă numească Ștefan.
Te-nvârți pe tărâmurile nominale greșite. Ca să-ți dau un indiciu, am două nume, despre ambele mi s-a spus, nu o dată, că nu mi se potrivesc. Deci gândește-te la ceva ce nu mi s-ar potrivi și zi-l p-ăla.laughing

PS: vezi că Paula l-a nimerit din prima pe unul dintre ele.

| Dumnezău a răspuns (pentru Paulla):

Http://www.youtube.com/watch?v=tjX4xp5N4OE

Sudul sau nordul Moldovei, sau varianta de avarie, cu "85 de ani,topor in cap si lula-n cur sau viceversa",adica Botosani & Vaslui? Ca sa stiu cand bem o bere! Nu stiu ce intelegi voi prin nume comun, dar pe lista ar mai fi, nespuse, doar Cristi, Mihai si Ionut.Astea-mi par mie comune, desi orice parinte care da nume diminutiv la plod merita sa i se rapeasca cel putin o data "odorul".Nu-i potaie, ma, nu-l alinta!

| NOname a răspuns (pentru Paulla):

Paulla, tu pe care l-ai nimerit, tot pe ăla sau altul? ((=

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Mânca-mi-ai augmentativul, dacă-nțelegi ce spun!rolling on the floor
Da, bre, ăla diminutival e unul dintre ele. Nu cel pe care-l știe Paula, tho, fiindcă și mie-mi place de mor...laughing Și ea l-a nimerit pe celălalt.

| Paulla a răspuns (pentru Dumnezău):

Dacă ţi-o bag pe aia cu 'vara nu dorm', mă înjuri?laughing Ultima variantă, tu unde ziceai că stai?:d
Nume comune sunt astea, gen Andrei sau George. Şie mie mi se pare aiurea, dar nu se compară cu ăia care au nume străine, gen Mary-Ellen sau Elisabeth -cunosc.
P.S: ' ce intelegi voi' tu eşti băut? Că nu prea văd de astea la tine.

| Paulla a răspuns (pentru Dumnezău):

Btw, cât sânge latin ai în tine?

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

1-0 pentru mine. Nimeni n-are şanse în faţa meahappy

| Paulla a răspuns (pentru NOname):

Ă, ce să nimeresc? Sunt mai grea de cap la ora asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paulla):

Ce-ai consumat?

| NOname a răspuns (pentru Paulla):

Vezi P.S.-ul lui GenOm.

| Paulla a răspuns (pentru NOname):

A, păi atunci vezi răspunsul lui GenOm pentru Dumnezău.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paulla):

De la mine pentru tine:
http://www.youtube.com/watch?v=mHagNsqiZ6w&feature=player_embedded#!

| Paulla a răspuns (pentru anonim_4396):

Se numeşte oboseală, e atunci când nu dormi destulsad.

| Dumnezău a răspuns (pentru Paulla):

Nu,desi vara e cel mai bun timp de dormit, de la 2 la 7.Eu sunt din Vrancea, partea nordica, unde aseara n-a fost stare de urgenta.Pacat ca tu esti nascuta abia in 97, stiu pe una din oras, Paula, nascuta in 96 care are exact, dar exact acelasi comportament ca tine. laughing

Numele pentru femei ce le folosesc rednecks sunt cele mai bune, gen Mary-Anne, Joanne.Desi se gasesc si nume retarde rau mai prin nord, gen Heather, Skylar/Skyler sau Acacia.Eu folosesc mereu "voi" in conversatiile cu ceilalti.Nu rar mi se intampla sa fiu intrebat "Da' tu ce esti?".Nu eram baut, ca n-am cum fi baut cand trebuie sa fac lucruri importante - trebuia sa citesc ceva azi-noapte.Doar o rachie de dimineata si doua beri.Si dupa iar o rachie de seara.N-aveam cum sa nu fiu bine, mai ales ca m-am apucat serios de filosofie de cateva zile.Sa fac un PS, prin care sa va arat cum, pe modelul lui Adler, eu identific interdependenta dorinta-frustrare pe plan romantic celor nepregatiti si cu experienta insuficienta? laughing

| Dumnezău a răspuns (pentru Paulla):

Daca prin sange latin intelegi un comportament asemanator cu cel al spaniolilor/italienilor,adica jovial,mereu zambaret, galagios, pus pe petrecere mereu, patimas si toate astea, undeva aproape de 0.Sunt oarecum galagios si artagos la vorba.Desi,cu toate astea, urasc tot ce e de factura latina. Poate d-aia nu vreau eu sa invat franceza si ii dispretuiesc din sange pe italieni, dar mai ales pe femeile lor, care concureaza bine de tot cu unguroaicele, if you know what I mean...

| Paulla a răspuns (pentru Dumnezău):

Meh, nu ştiu cât te poţi pronunţa având în vedere că nu mă cunoşti în realitate, dar oricum, ar trebui să-mi faci cunoştinţă cu tipa aceea, sună ca o persoană minunată.
Eu mă refeream la dezacord, nu la pronume. Am observat că mai foloseşti pluralul(fapt care eu mereu l-am luat ca o încercare de a compensa un anumit complex, încercând să te pui undeva mai sus ca restul când vorbeşti; dar n-am nicio bază-n afirmaţie, e doar interpretarea mea- însă până acum n-am greşit).
Nu ştiu cum ai ajuns aici, frustările mele vin mai degrabă din cauza narcistei din mine, care nu-i niciodată mulţumită de cei din jur. Eşti bun o săptămână, dar apoi trebuie să caut pe cineva şi mai bun şi-mi pierd tot interesul. Foarte puţină lume nu m-a plictisit în timp. Iar nacisistă, ei, ea nu ştiu de unde a apărut, o fi fost acolo de când mă ştiu, dar oricum, ne înţelegem bine...
Neah, nici mie nu-mi plac latinii, doar muzica şi dansurile lor. Tot nemţii şi ruşii sunt baza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Paulla):

Lasă oboseala, nimeni nu stă în oraș la "un suc".laughing

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu pot sa-mi ascund parerile si tu cred ca sigur esti manelist undercover.O fi de la aerul de munte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Nici măcar undercover.
În locul tău nici n-aș vorbi, având în vedere că te-am chemat de 3 ori anul ăsta la București, la concerte.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Insinuezi c-as fi aprig ascultator de manele, sau doar ca am alte prioritati?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Ambele: ești un ascultător de manele, ergo ai alte priorități.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Er-go fack yourself! Within Temptation si Anthony Kiedis sunt de toate, da' manele sigur nu.

| TomaSorinel1974 a răspuns:

Nu nu ti-ar sta bine daca tu esti cea din poza

| prodansergiu a răspuns:

Da

| 14mada95 a răspuns:

Nu iti va iesi culoarea deoarece henna nu schimba culoarea iese culoare pe culoare poate putin mai deschis sau mai inchis