| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp ma bate gandul sa imi vopsesc parul blond inchis.
Parul meu natural e saten mediu (cu mici nuante de auriu). As dori niste sfaturi in legatura cu vopseaua de par. Care prinde mai bine...si ce vopsea sa imi cumpar ca sa fiu blonda fara decolorare.
Cam aceasta e nuanta pe care doresc sa o am: http://www.mynewhair.info/......e-hair.jpg
E cu 1 sau max 2 tonuri mai deschisa decat nuanta mea naturala.
Va rog sa raspundeti doar cele care aveti experienta in legatura cu asa ceva!
P. S. La coafor nu doresc sa merg pentru ca mi se pare mult 150 lei pentru vopsire mai ales ca am parul lung.
Mi'e frica sa nu iasa un fel de blond portocaliu (daca stiti la ce ma refer) fara decolorare.

3 răspunsuri:
| Blondda a răspuns:

Pai orice vopsea de la salon este mult mai buna decat una achizitionata de tine sin supermarket. este o suma maricica, dar daca te vopsesti tu sau oricine altcineva ai toate sansele sa nu iti placa ce iese. Si vopselele bes, londa sunt cele mai bune, dar cele din supermarket nu au aceeasi calitate ca cele de salon.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci iti spun cum e treaba, daca nu il decolorezi( eu te-as sfatui sa nu o faci) si te faci cu nuantator o sa ti se inchida si mai tare parul ( am aceeasi nuanta si am facut prostia asta...).Te sfatuies ca mai intai sa te nuantezi cu un saten deschis, iar dupa aia cu blond deschis.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Blond inchis*