| brb a întrebat:

Buna TPUhappy. Vreau si eu niste sfaturi.Am 1.58 si am 14 ani. Vreau sa ma inalt macar pana la 1.65. Ce ar trebui sa fac ca sa mai cresc? Tin sa mentionez ca mi-a venit menstruatia acum 3 ani.Multumesc!

5 răspunsuri:
| cristinuka_8768 a răspuns:

Incearca sa faci volei sa inot... is sporturile care te ajuta cel mai mult sa te inalti... dar nu iti fa griji la 14 ani e bine. te vei inalta cu siguranta
funda?

| Sperman a răspuns:

Sport, volei, bascket, inot.
Eventual poti sa sari coarda, dar nu o sa te inalti mai mult de 3 cm. Oricum tu esti inca in crestere, deci nu-ti face griji fiindca o sa mai cresti.

| floridanielle a răspuns:

Buna! Eu am 16 ani, 1.73 si 58 kg.fac handbal si volei de 3 ani volei de mai putin timp.nu iti face griji o sa te mai inalti. daca vrei poti practica un sport handbal volei inot la ce te pricepi tu mai bine.bafta!

| brb explică:

Scuzati'ma ca am pus intrebarea la Beauty & Fashion, dar am gresitbig grin

| brb explică:

Va multumesc pentru raspunsuribig grin:X