| anonim_4396 a întrebat:

Ar trebui sa ma ingrijorez daca nu mi-a mai venit ciclu de 3 luni? Mentionez ca am 13 ani.Multumesc!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu te ingrijora (daca nu ai avut contact sexual). In primii ani de menstruatie e normal sa existe astfel de pauze. Daca nu apare nici dupa 6 luni, ar fi cazul sa te vada un pediatru.

| bluesky a răspuns:

Nu, la varsta asta nu vine regulat! La mine dupa 3 ani mi-a venit regulat dar erau si perioade in care nu imi vinea luna de luna! Poate ai racit la ovare, ai stat pe rece si asta ar putea fi un motiv, dar stai linistita nu este nimic, daca nu ti-ai inceput viata sexuala, ca daca ai facut sex neprotejat e posibil sa fii insarcinata!

| dada a răspuns:

Nu. este normal... va dura ceva pana tii se va regulawinking nu-ti face problemewinking

| udarb a răspuns:

Fi fara probleme ca se va rezolva problemawinking

| ~ Renata ! - ElectroGirl °•° a răspuns:

Buna happy. Poate fi vorba de o raceala, sau de faptul ca la aceasta varsta ciclul menstrual este neregulat. ByE >big grin

| pendula a răspuns:

Control la ginecolog... cel mai bun sfat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, fii fara grija.Ar trebui sa dai bairam.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am tot atata si tot de atat timp nu mia mai venit

| mikko a răspuns:

Este în regula...momentan este neregulat dar în timp iți va veni regulat... și eu am pățitbig grin