| Bogdn10 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu daca foloseste cineva dermaroller? Eu am vazut ca iti sangereaza fata - sau cel putin pare ca sangereaza. Se presupune ca vindeca acnee si vreau sa incerc, insa nu m-as arunca sa cumpar fara sa stiu ceva informatii.

Multumesc de ajutor.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vindeca acneea ci cicatricile care le Ai de la ea. Daca ai acnee pronuntata pe fata nu ar fi recomandat sa te dai cu Dermaroller.
Plus Dermarollerul pentru uzul facut de tine e recomandat sa nu fie mai lung de 0.5mm. Si folosit maxim de 1-2 ori pe saptãmânã.
Ce face ãla doar iti regenereaza pielea sa fie mai tânãra producand mai mult colagen si sânge aducand mai multi nutrienti.

"Sângereaza fata" doar dupã un anumit numar mai lung de ace, alea daca e Poti sa mergi la un dermatologist sa-ti faca.

Nu strica, pentru pret merita ce face. uneori poti asa rezultate eu folosesc 0.5mm ace de titan dar nu am vazut rezultate considerabile doar asupra pielii cicatricile pronuntate incã sunt, unele. Din cate am auzit Derma-Pen ar fi mai bun.

| BogdanRoxanaDove a răspuns:

Salut,

Poti incerca un set de micro needling acasa - ceva simplu de folosit si super folositor: https://re-visage.com

Folosesc de cateva saptamani - o data pe saptamana. Prima data, mi-a fost frica insa a fost totul bine si nu am ramas cu urme sau zgarieturi.

Sper sa folosesti tratamentul de tipul asta daca ai facut destul research si esti sigur/a ca este ceea ce iti trebuie.

Seara buna.