| fffandreeea a întrebat:

Buna TPU; xam o mica-mare problemalaughing. de vreo 2 luni mi-am lasat unghiile sa creasca si miau crescut dar foarte putin in 2 luni.de ce imi cresc asa greu? ce pot sa fac sa-mi creasca repede?sad

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lipsă de vitamine. Uleiul de ricin te poate ajuta în creșterea lor sau uleiul de măsline.
Pa, pa.

| dedfgv a răspuns:

Poti incerca uleiul de ricin sau tretementul de crestere a unghiilor de la oriflame

| Siracuzia a răspuns:

Buna! Iti zic cum fac eu:intr-un castronel pui apa pana sus si zeama de lamaie(apa calduta).Si stai cu mainile in apa aceea vreo 10-15 minute pe zi.Sa vezi ca o sa iti creasca mai repede si mai frumoase!happy

| christina94 a răspuns:

Iti spun din proprie experienta ca uleiul de ricin face minuni. Te dai seara pe unghii timp de 2-3 saptamana. Si iti recomand Intaritor de unghii cu vitamina B5 de la FARMEC (5-6 lei).
bafta!

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Ia mult calciu si unge-ti unghiile cu ulei de ricin (se gaseste la plafare) ajuta la cresterea unghiilor si a parului.

| Sabryy a răspuns:

Pai ar creste mai repede daca ti le-ai tine in apa. Ia un lighean si umple-l cu apa calduta si tine mainile in el. Daca te plictisesti ai putea sa incerci si sa speli vasele, are si acest lucru o influenta pozitiva. Sper ca am ajutat :*:*

| RoxYuuKikyo a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te speli pe maini foarte des si sa te cureti cu o periuta, nu stiu cum ii spune, este speciala pentru unghii dar trebuie sa te speli cu ea in timp ce tii mainile sub apa. sau alta modalitate este sa stau cu degetele in ulei de masline plus ca se si intaresc. Dupa ce iti cresc un pic ar trebui sa iti tai colturile de la unghii ca sa nu iti intre in piele. Dupa aceea o sa iti creasca rotunde si frumoasewinking Sper ca te'am ajutat kiss
funda? puppy dog eyes

| BbyBrunetee a răspuns:

Taietile mai des

| violentmoon90 a răspuns:

Buna.unghiile cresc mai repede daca ai calciu.

| NicoletaM a răspuns:

Pai.pentru a imbunatati procesul de crestere a unghiilor, e nsvoie de cit mai mult Calciu.
))) Deci maninca cit mai mult calciu, el poate fi gasit in produsele lactate.))