| Pelican05 a întrebat:

Trec direct la subiect. Am 14 ani, 1, 65 înăltime si 70 kg. Vreau sa slăbesc cât mai repede! Ajutati-mă, va rog! Si sa nu ma consultați.

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cat mai repede? Asta ar insemna sa te dai pe buruieni si sport zilnic.

| anonimg a răspuns:

Să mănânci dimineața și la prânz; nimic între mese și nimic seara. Și să îți faci obicei să mergi mult pe jos, chiar dacă trebuie să pleci de acasă cu 2ore.

| Andreeush a răspuns:

Evită să mănânci de la fastfood.
Încearcă să faci multă mișcare și bea cel puțin 2 litri de apă pe zi.

| minrest a răspuns:

Pai de ce sa te insultam, Pelicane? Calculeaza caloriile a ceea ce mananci, in asa fel incat sa fii intr-un MIC deficit calori; vei slabi repejor, fara pericole si fara revenire.

| Pelican05 explică (pentru minrest):

Am observat ca iau cel mai mult în greutate în perioadele în care sunt foarte stresată...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți încerca să mănânci mai sănătos. Evită prăjelile și fast-food-ul, încearcă să stai mai mult afară și să parcurgi distanțe mai mare. O să vezi că o să slăbești de la sine, nu trebuie să depui eforturi foarte mari. Gândește-te că dacă acum o lună aveai 15 ani, poate până luna viitoare o să ai 60kg.

| Pelican05 explică:

Insultati*