| SkyBlue a întrebat:

Bună tuturor! ^_^ Am și eu o întrebare pentru fetele care au folosit cretă pastel pe păr : Va-ți dat cu ceva spray pe păr ca să nu se i-a culoarea pe haine? Dacă da, vă rog frumos să îmi spuneți. puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| tinka1 a răspuns:

Uite poti sa-ti prepari singura un spray. Pentru acesta ai nevoie de un pulverizator si 1 lingura spirt sau 2 vodca, o cana cu apa fiarta ( laso sa se raceasca ) adauga cat e calda o lingura marisoara de zahar ( nu mult zahar ca sa nu se lipeasca ) si apoi ameasteca tot impreuna si daca vrei pentru miros poti sa pui putin parfum sau o esenta ceva. E am pus ulei eteric de menta ( menta e buna pentru par ) si aveam un miros chiar daca am pus cateva picaturi.winking Dar altceva nu stiu, oricum pastelu iti va murdari putin hainele :*

| SkyBlue explică (pentru tinka1):

Mulțumesc mult! :*

1 răspuns: