| ariannakaterine a întrebat:

Bună tuturor! Am înălțimea de 1.64 m și 56 kg. Aș dori să îmi tonifiez corpul. Înainte să mă apuc de exercitii pentru tonifiat, câte kg ar fi recomandat să mai slăbesc?

14 răspunsuri:
| MaryMaria333 a răspuns:

Daca faci exercitii fizice, vei slabi cu siguranta. Go on!

Bula
| Bula a răspuns:

1.648 Kg

Răspuns utilizator avertizat
| MaryMaria333 a răspuns:

Inca ceva: exact asa ca tine sunt si eu. Cam aceeasi inaltime si cam aceleasi kg. Eu una ma cred FOARTE SLABA! Nu ti'as recomanda slabitul ca esti slaba deja, dar daca tu vrei sa mai dai jos, fa'o daca te simti mai bine asa.

| ariannakaterine explică (pentru MaryMaria333):

Mulțumesc mult-mult pentru răspunsuri!

| ariannakaterine explică (pentru Excalibur09):

Mulțumesc pentru răspuns!

| ariannakaterine explică (pentru Bula):

Cum ați ajuns la acest rezultat? laughing)

| MaryMaria333 a răspuns (pentru ariannakaterine):

Cu drag! Cat am putut, sper ca te'am ajutat cu ceva love struck

| Anonima163333 a răspuns:

Nu mai trebuie sa slabesti! Arati perfect! Sa te mentii asa si va fi super

| ariannakaterine explică (pentru Anonima163333):

Multumesc pentru răspuns!

Bula
| Bula a răspuns (pentru ariannakaterine):

Cu calculatorul.
Printr-un program bazat pe un studiu stiintific a unor cersetori de pe langa Cambridge. big grin

| Alyra a răspuns:

Bună.
Ai o greutate normala, sănătoasă. Ceea ce înseamnă că nu "trebuie" să mai slăbești. E foarte puțin probabil să te considere cineva grasă. La înălțimea ta, greutatea normală este de 50-67. Așadar, dacă vrei să slăbești, să știi că nu ar fi recomandat mai mult de 6kg.
Daar, tu vrei să te tonifiezi, iar dacă reușești o să pari mai slabă decât restul persoanelor de greutatea ta, deci chiar nu e nevoie să slăbești. big grin
O zi bună!

| ariannakaterine explică (pentru Alyra):

Mulțumesc pentru răspuns!
O zi bună! happy

| MadRaven a răspuns:

Ce vârstă ai? În funcție de vârstă greutatea ta ideală e undeva între 54-56kg, deci nu ți-as recomanda să slăbești ci să menții sau chiar să iei în greutate (masă musculară). Oricum IMC-ul tău e 20, 82 ceea ce confirmă că nu trebuie în niciun caz să slăbești, ești foarte bine așa cum ești, chiar ți-aș recomanda ca în cadrul "tonifierii" să iei în considerare și o ușoară creștere în greutate prin cresterea masei musculare.
Succes! happy